Gin Mare na pewno przyciąga etykietą i butelką, która mocno się wyróżnia na tle innych ginów. Do Polski trafił ze słonecznej Hiszpanii. Produkowany jest w miejscowości Vilanova, pod Barceloną we współpracy z MG Destilerias, o której wspominałem przy okazji recenzji ginu GINMG. Aparatura destylacyjna znajduje się w 13-wiecznej kaplicy, która jest częścią mieszkania, w której mieszkali kiedyś mnisi.

Gin Mare
Gin Mare

Gin Mare zawitał na rynku w 2008 roku, a butelka, którą dziś widzimy, pojawiał się na rynku w 2012 roku. Gin ten od samego początku miał oddawać śródziemnomorski charakter. Producent nie ujawnia wszystkich składników używanych przy produkcji ginu. Wiadomo, że większość z nich jest macerowana w spirytusie od 24 do 36 godzin. Wiadomo, że użyto oliwek Arbequina, których na każdą destylację stosuje się w ilości około 15 kg, bazylia, rozmaryn, tymianek, kolendra, kardamon, jagody jałowca, skórki z gorzkich pomarańczy z Walencji, słodkich pomarańczy z Sewilli i cytryny pochodzących z Lleidai. Wspomniane cytrusy są macerowane w 50% spirytusie przez prawie rok. Wszystkie składniki są zestawiane razem i następnie destylowane w miedzianym alembiku. Finalnie gin jest butelkowany z mocą 42,7%.

Gin Mare
Gin Mare

Nota smakowa:

NOS: Dużo cytrusów, kolendra, tymianek, rozmaryn, jałowiec, cynamon, pomarańcza, oliwki.
SMAK: Słodki, cytrusy, pomarańcza, jałowiec, kolendra, rozmaryn, oliwki, kardamon, cynamon, pieprz, tymianek, bazylia.lia
FINISH: Cytrusy, słodycz, kolendra, rozmaryn, tymianek, jałowiec, oliwki, długi, dogrzewający, dużo ziół.
ABV: 42,7%.
Kraj: Hiszpania.

Subiektywnie ode mnie:

Gin Mare przyciąga uwagę swoją butelką. A to dopiero początek rozkoszy. Gin ma genialny zapach, sporo cytrusów, ziół, przypraw. Trochę jak by znaleźć się gdzieś na wybrzeżu Morza Śródziemnego w ogrodzie. Zaskakuje tu udział tymianku. W smaku jest kontynuacja słodkości cytrusów z mieszanką ziół, jałowca i oliwek. Bardzo dobry. Bez żadnych dodatków pije się go bardzo przyjemnie. Finish jest bardzo przyjemny, długi, rozgrzewający. Gin ten można bez problemu pić samem lub z kostką lodu. Oczywiście idealnie nadaje się do klasycznego połączenie z tonikiem, ale tu zalecałabym użycie tylko wysokiej jakości toniku, bo szkoda dobrego ginu.

Gin Mare
Gin Mare

Cena:
Można kupić np tutaj:

Autor: Rafał Stanowski