Gin MG London Dry wpadł w moje ręce dość przypadkowo. Byłem w jednym z Smoke Shopów we Wrocławiu, w którym oprócz wyrobów tytoniowych posiadła w sprzedaży alkohol. Na najniższej półce zobaczyłem gin, którego jeszcze do tej pory nie znałem. A że, trzeba było zapasy w domu uzupełnić, to postanowiłem kupić i sprawdzić.

Gin MG London Dry
Gin MG London Dry

Gin MG London Dry pochodzi z Hiszpanii, produkowany jest w miejscowości Vilanova, pod Barceloną. MG Destilerias została założona w roku 1835 i do dzisiaj jest to interes rodzinny, prowadzony obecnie przez 7 generacje rodziny Giró.

Gin MG London Dry
Gin MG London Dry

Gin MG London Dry, jak nazwa wskazuje jest ginem typu „London Dry„, czyli przy jego produkcji nie był dodawany cukier. Receptura jego została opracowana w roku 1940. Destylowany w alembikach, na bazie spirytusu zbożowego. Na stronie producenta jest informacja, że podczas destylacji używane są głównie jagody jałowca, które są specjalnie selekcjonowane. Nie ma żadnej innej informacji na temat innych dodatkowych składników. Gin ten jest butelkowany z mocą 40%. Na zdjęciach jest butelka i etykieta produkowana w latach 2013-2017.

Gin MG London Dry
Gin MG London Dry butelka i etykiet funkcjonująca od 2017 roku.

Nota smakowa:

NOS: Intensywny, jałowiec, trochę cytrusów,
SMAK: Słodki, jałowiec, cytrusy, wata cukrowa
FINISH: Cytrusy, jałowiec, nuty kremowe.
ABV: 40%.
Kraj: Hiszpania.

Gin MG London Dry
Gin MG London Dry

Subiektywnie ode mnie:

Dobry w swojej prostocie. Od początku do końca w całym ginie rządzą nuty jałowca z dodatkiem cytrusów w tle. Cena do jakości moim zdaniem też jest adekwatna, bo gin, mimo że nie jest bardzo złożony, to smakuje dobrze. Z mojej perspektywy to bardzo dobra pozycja do picia na co dzień, jednak w postaci drinku np. z tonikiem lub jakimś innym dodatkiem. W sumie nawet sam producent na etykiecie daje dokładnie takie zalecenia.

Gin MG London Dry
Gin MG London Dry

Cena: około 60 zł

Można kupić np tutaj:

Autor: Rafał Stanowski