Lubuski Gin Fresh Lime został wprowadzony na rynek w 2021 roku jako jedna z dwóch nowych wersji smakowych ginu Lubuski. Gin Lubuski jest najpopularniejsza marką ginu w naszym kraju. Sprawdźmy czy warto zakupić tę butelkę?

Lubuski Gin Fresh Lime
Lubuski Gin Fresh Lime

Ze strony producenta możemy się dowiedzieć, że do destylacji ginu został użyty jałowiec i limonka. Gin jest butelkowany z mocą 37,5% w butalkach o pojemności 500ml. Gin z założenia producenta jest gin przeznaczony do koktajlów.

Lubuski Gin Fresh Lime
Etykieta ginu.

Nota smakowa:

NOS: Jałowiec, limonka, cytryna, igliow, mięta.
SMAK: Słodki, jałowiec, limonka, cytryna, igliow
FINISH: SŁodki, jałowiec, iglio, limonka.
ABV: 37,5%
Kraj: Polska

Lubuski Gin Fresh Lime
Degustacja ginu.

Subiektywnie ode mnie:

Lubuski Gin Fresh Lime to już drugie podejście ginu Lubuskiego do tematu limonki, bo już recenzowałem Lubuski Gin Lime. W przypadku tego ginu mam dużo rześkości, jałowiec, limonki, cytryny w tle trochę igiliwa i mięty. W smaku jest bardzo słodki, oprócz jałowca wybija się tu limonka i cytryna, jednak ich smak wydaje się trochę sztuczny. Finish jest przyjazny, jałowiec z limonką. Jak sam producent wspomina, jest to gin do koktajlów i nawet na tylnej etykiecie daje propozycje jak jednego przygotować. Również na stronie ginu Lubskiego znajdziemy filmy instruktażowej z propozycjami koktajli.

Gin z Tonikiem
Lubuski Gin Fresh Lime

W połączeniu z tonikiem gin staje się bardzo łagodny. W aromacie jest limonka i trochę jałowca. Pije się go bardzo przyjemnie, a dominującym smakiem jest limonka, w tle jest jałowiec, mięta. To połączenie jest bardzo pijalne, więc można się zaskoczyć tym, że kieliszek tak szybko staje się pusty. W ciepły dzień lub na domówkę jak znalazł.

Cena: 30-40 zł
Można kupić np tutaj:

Dziękuję za przeczytanie mojej recenzji i noty smakowej. Jeśli Ci się podobała, proszę zaglądaj tu częściej lub na FB czy Instagramie.

Autor: Rafał Stanowski