GinTonic.PL – Gin Blog https://gintonic.pl GinTonic.PL - to pierwszy blog o tematyce ginów! Zapraszam was do fantastycznego świat, w którym oprócz jałowca odkryjemy wiele wyśmienitych aromatów i smaków! Rafał Stanowski. Wed, 14 Oct 2020 22:28:58 +0000 pl-PL hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.5.1 138103444 Gin #72 – Bacur Gin https://gintonic.pl/gin/gin-72-bacur-gin/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=gin-72-bacur-gin https://gintonic.pl/gin/gin-72-bacur-gin/#respond Wed, 14 Oct 2020 22:28:56 +0000 https://gintonic.pl/?p=1102 Bacur GinBacur gin przyciąga od razu wzrok swoją złotą butelką. W sumie nie ma co się dziwić, gin ten produkowany jest we Włoszech. A co jak co, ale oni na designie się znają. Przejdźmy jednak do zawartości. Distilleria Bottega jest porducentem... Continue Reading →

Artykuł Gin #72 – Bacur Gin pochodzi z serwisu GinTonic.PL - Gin Blog.

]]>
Bacur gin przyciąga od razu wzrok swoją złotą butelką. W sumie nie ma co się dziwić, gin ten produkowany jest we Włoszech. A co jak co, ale oni na designie się znają. Przejdźmy jednak do zawartości.

Bacur Gin
Bacur Gin

Distilleria Bottega jest porducentem ginu Bacur. Destylarnia znajdującej się w odległości około 50 km od Wenecji. Historia firmy sięga lat 20, kiedy Domenico Bottega handlował winami, a jego potomkowie założyli destylarnię i rozwinęli biznes. Firma po dziś dzień jest w rękach rodzinny Bottega.

Bacur Gin
Bacur Gin

Do produkcji ginu używana jest woda górska z Alp. Jałowiec z Toskanii, Szałwia z Vento i skórki cytryny z Sycylii są macerowane w alkoholu, jak podaje producent, „przez długi czas”. Następnie całość jest poddawana podwójnej destylacji, aby nadać finalny charakter trunkowi. Gin jest butelkowany z mocą 40%.

Nota smakowa:

NOS: Słodki, cytrusy, rozmaryn, mięta, jałowiec.
SMAK: Słodki, jałowiec, cytrusy, mięta, rozmaryn.
FINISH: Jałowiec, cytrusy, mięta.
ABV: 40%.
Kraj: Włochy.

Bacur Gin
Bacur Gin

Subiektywnie ode mnie:

Gin zaskakuje swoją delikatnością, z jednej strony dużo słodyczy z drugiej ziołowy aromat. W smaku jest podobnie, dużo jałowca, cytryny, rozmarynu, mięty. Całość powoduje, że gin bardzo przyjemnie się piję i dobrze smakuje. W połączeniu z tonikiem daje dobrą mieszankę, przy której można odpocząć po całym dniu. W moim wypadku użyłem Schewppesa i to był dobry wybór w przypadku tego ginu. Polecam spróbować!

Bacur Gin
Bacur Gin

Cena: 125-130 PLN

Można kupić np tutaj:

Autor: Rafał Stanowski

Artykuł Gin #72 – Bacur Gin pochodzi z serwisu GinTonic.PL - Gin Blog.

]]>
https://gintonic.pl/gin/gin-72-bacur-gin/feed/ 0 1102
Gin #71 – Charley’s Pink Gin https://gintonic.pl/gin/gin-71-charleys-pink-gin/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=gin-71-charleys-pink-gin https://gintonic.pl/gin/gin-71-charleys-pink-gin/#respond Sat, 10 Oct 2020 21:29:29 +0000 https://gintonic.pl/?p=1095 CharleyCharley’s Pink Gin to już drugi gin produkowany przez firmę AWW z Kalisza na blogu, po Charley’s Gin. Dziś opisywany gin jest odpowiedzią na szybko rozwijający się segment tzw. „pink ginów„, czyli ginów, które dodatkowo są aromatyzowane truskawkami lub poziomkami.... Continue Reading →

Artykuł Gin #71 – Charley’s Pink Gin pochodzi z serwisu GinTonic.PL - Gin Blog.

]]>
Charley’s Pink Gin to już drugi gin produkowany przez firmę AWW z Kalisza na blogu, po Charley’s Gin. Dziś opisywany gin jest odpowiedzią na szybko rozwijający się segment tzw. „pink ginów„, czyli ginów, które dodatkowo są aromatyzowane truskawkami lub poziomkami.

Charley's Pink Gin
Charley’s Pink Gin. foto: superalko.pl

Ciężko znaleźć jakiekolwiek informacje na temat tego ginu na stronie producenta. Jedyne co wiemy, to to, że na pewno został użyty do jego produkcji jałowiec i jest aromatyzowany truskawką lub poziomką. Butelkowany z mocą 37,5%.

Charley's Pink Gin
Charley’s Pink Gin. foto: aww.com.pl

Nota smakowa:

NOS: Słodki, truskawki, jałowiec.
SMAK: Słodki, truskawki, jałowiec, pieprz.
FINISH: Słodki, truskawki, jałowiec, pieprz.
ABV: 37,5%.
Kraj: Polska.

Subiektywnie ode mnie:

Moje pierwsze odczucie było takie, że bardziej smakuje jak dobry likier truskawkowy niż jak gin. Na pierwszym planie od początku, aż do końca są truskawki. Dopiero w tle pojawiają się nuty jałowca i czarnego pieprzu. Schłodzony jest bardzo dobry do picia samemu. W połączeniu z tonikiem lub innym gazowanym napojem bardzo dobrze się sprawdzi. Cena do jakości bardzo dobrze tu wypada.

Cena: 35-40 zł
Można kupić np tutaj:

Autor: Rafał Stanowski

Artykuł Gin #71 – Charley’s Pink Gin pochodzi z serwisu GinTonic.PL - Gin Blog.

]]>
https://gintonic.pl/gin/gin-71-charleys-pink-gin/feed/ 0 1095
Gin #70 – Gregory’s London Dry Gin https://gintonic.pl/gin/gin-70-gregorys-london-dry-gin/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=gin-70-gregorys-london-dry-gin https://gintonic.pl/gin/gin-70-gregorys-london-dry-gin/#respond Mon, 05 Oct 2020 21:50:11 +0000 https://gintonic.pl/?p=1089 Gregory’s London Dry GinGregory’s London Dry Gin to kolejny marketowy gin, który zawitał na bloga. Nie planowałem jego zakup, byłem w markecie Kafuland po tonik Fever Tree, a przy okazji spojrzałem na półkę z ginami. I zobaczyłem London Dry gin za niecałe 30... Continue Reading →

Artykuł Gin #70 – Gregory’s London Dry Gin pochodzi z serwisu GinTonic.PL - Gin Blog.

]]>
Gregory’s London Dry Gin to kolejny marketowy gin, który zawitał na bloga. Nie planowałem jego zakup, byłem w markecie Kafuland po tonik Fever Tree, a przy okazji spojrzałem na półkę z ginami. I zobaczyłem London Dry gin za niecałe 30 zł. Pomyślałem, że trzeba to sprawdzić!

Gregory’s London Dry Gin
Gregory’s London Dry Gin

Gregory’s London Dry Gin jest produkowany na zlecenie firmy Kaufland przez destylarnię Eckerts Wacholder Brennerei. Została ona założona w 1890 przez w zagłębia Saary przez Klausa Eckerta. Obecnie firma jest zarządzana przez piąte pokolenie. O samym ginie jednak nie wiadomo nic. Z etykiety wiem, że jest wydestylowany w stylu London Dry. Na kontretykiecie jest jedynie informacja, że do produkcji użyto jałowca i innych składników. Gin butelkowany jest z mocą 37,5%.

Gregory’s London Dry Gin
Etykieta.

Nota smakowa:

NOS: Słodki, jałowiec, cytrusy, arcydzięgiel, zioła, pieprz, trochę alkoholu.
SMAK: Słodki, cytrusy, jałowiec, zioła.
FINISH: Słodki, cytrusy, jałowiec, zioła, pieprz.
ABV: 37,5%
Kraj: Niemcy.

Gregory’s London Dry Gin
Degustacja.

Subiektywnie ode mnie:

Za niecałe 30 zł dostajemy bardzo dobry gin, oczywiście w stosunku do ceny. W sumie jak tak pomyślę, to do kwoty 50 zł ciężko byłoby mi dla niego znaleźć dobrą konkurencję. Oczywiście na moment pisania postu. Sam gin jest prosty, przyjemny, łatwy do picia. Nie jest bardzo rozbudowany, głowie czuć cytrusy i jałowiec w towarzystwie ziół. Jak wspomniałem stosunek cena/jakoś prezentuje się tu bardzo dobrze. To dobry pomysł na gin do domowych drinków/koktajli lub na imprezę, aby go wypić z tonikiem. Ja polecam, z tego względu, że sam się nim bardzo pozytywnie zaskoczyłem.

Cena: około 30 zł.
Można kupić np tutaj:

  • Kaufland.

Autor: Rafał Stanowski

Artykuł Gin #70 – Gregory’s London Dry Gin pochodzi z serwisu GinTonic.PL - Gin Blog.

]]>
https://gintonic.pl/gin/gin-70-gregorys-london-dry-gin/feed/ 0 1089
Gin #69 – Four Pillars Navy Strength https://gintonic.pl/gin/gin-69-four-pillars-navy-strength/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=gin-69-four-pillars-navy-strength https://gintonic.pl/gin/gin-69-four-pillars-navy-strength/#respond Wed, 23 Sep 2020 21:03:30 +0000 https://gintonic.pl/?p=1078 Four Pillars Navy StrengthFour Pillars Navy Strength to już trzeci gin z destylarni Four Pillars goszczący na blogu po Four Pillars Rare Dry i Four Pillars Bloody Shiraz Gin. Jest to odpowiedź destylarni na kategorię ginów Navy Strength. Giny w kategorii Navy Strength... Continue Reading →

Artykuł Gin #69 – Four Pillars Navy Strength pochodzi z serwisu GinTonic.PL - Gin Blog.

]]>
Four Pillars Navy Strength to już trzeci gin z destylarni Four Pillars goszczący na blogu po Four Pillars Rare Dry i Four Pillars Bloody Shiraz Gin. Jest to odpowiedź destylarni na kategorię ginów Navy Strength.

Four Pillars Navy Strength
Four Pillars Navy Strength

Giny w kategorii Navy Strength nawiązują do marynarskiej tradycji, kiedy to najniższa rangą załoga dostawał co wieczór porcję ginu. Rum i whisky pili Ci wyżsi rangą. Gin ten charakteryzował się mocą powyżej 57%. Takie stężenie alkoholu powodowało, że wymieszany gin z prochem dało się zapalić. Co właśnie było testem w świecie marynarzy, czy zawartość alkoholu jest „słuszna” 🙂

Four Pillars Navy Strength
Four Pillars o swoim ginie.

Four Pillars Navy Strength jest otrzymywany z spirytusu destylowanego na bazie pszenicy. Do jego destylacji używa się 12 składników: jałowiec, zielony kardamon, nasiona kolendry, liście tasmańskiej lanceloty pieprzowej, mirt cytrynowy, anyż, cynamon, arcydzięgiel, lawenda, pomarańcze, kurkuma, świeży imbir. Na szyjce każdej butelki jest informacja z nazwami alembików, które zostały użyte podczas destylacji, numer partii i numer butelki. Gin jest butelkowany z mocą 58,8% .

Four Pillars Navy Strength
Etykieta ginu.

Nota smakowa:

NOS: Intensywny, cytrusy, jałowiec, mięta, kolendra.
SMAK: Słodki, jałowiec, intensywny, cytrusy, pomarańcza, mięta, kolendra, arcydzięgiel, pieprz.
FINISH: Słodki, mięta, pomarańcza, cytrusy, jałowiec, pieprz.
ABV: 58,8%.
Kraj: Australia.

Four Pillars Navy Strength
Four Pillars Navy Strength – degustacja!

Subiektywnie ode mnie:

Większa moc w porównaniu do Rare Dry Gin dała dużo większą intensywność. Aromat jest bardziej intensywny, jednak posiada mniej aromatów. W smaku nie czuć mocy. Gin jest intensywny, przyjemny. Co ciekawe, gdy próbowałem go bez żadnych dodatków, to nie było czuć mocy trunku. Jednak ja polecam go pić w połączeniu z tonikiem, tam idealnie się odnajduje. Warto spróbować.

Cena: 267 PLN

Można kupić np tutaj:

Autor: Rafał Stanowski

Artykuł Gin #69 – Four Pillars Navy Strength pochodzi z serwisu GinTonic.PL - Gin Blog.

]]>
https://gintonic.pl/gin/gin-69-four-pillars-navy-strength/feed/ 0 1078
Gin #68 – Four Pillars Rare Dry https://gintonic.pl/gin/gin-68-four-pillars-rare-dry/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=gin-68-four-pillars-rare-dry https://gintonic.pl/gin/gin-68-four-pillars-rare-dry/#respond Tue, 08 Sep 2020 20:23:24 +0000 https://gintonic.pl/?p=1068 Four Pillars Rare Dry GinFour Pillars Rare Dry Gin to już drugi gin po Four Pillars Bloody Shiraz Gin, który gości na łamach bloga. Produkowany jest w australijskiej destylarni Four Pillars, która w Londyńskim konkursie IWSC w 2019 została ogłoszona najlepszą destylarnią ginu. O... Continue Reading →

Artykuł Gin #68 – Four Pillars Rare Dry pochodzi z serwisu GinTonic.PL - Gin Blog.

]]>
Four Pillars Rare Dry Gin to już drugi gin po Four Pillars Bloody Shiraz Gin, który gości na łamach bloga. Produkowany jest w australijskiej destylarni Four Pillars, która w Londyńskim konkursie IWSC w 2019 została ogłoszona najlepszą destylarnią ginu.

Four Pillars Rare Dry Gin
Four Pillars Rare Dry Gin

O historii powstania destylarni wspominałem, przy poprzednim poście, dziś pora skupić się na nazwie. Four Pillars, odwołuje się ona do czterech wartości/filarów produkcji ginu: nr 1 składniki, z których produkują gin, nr 2 woda użyta do produkcji, nr 3 to miedziane alembiki i najważniejsza nr 4, czyli miłość do produkcji ginu! Każdą z tych wartości reprezentuje jedna kropka na etykiecie i butelce.

Four Pillars Rare Dry Gin
Filary Four Pillars.

Four Pillars Rare Dry Gin powstaje ze spirytusu uzyskane z pszenicy. Do jego produkcji używanych jest 10 składników: jałowiec, zielony kardamon, nasiona kolendry, liście tasmańskiej, lancety pieprzowej, mirt cytrynowy, anyż, cynamon, arcydzięgiel, lawenda i pomarańcze. Na szyjce każdej butelki jest informacja z nazwami alembików, które zostały użyte podczas destylacji, numer partii i numer butelki. Butelkowany z mocą 41,8%.

Four Pillars Rare Dry Gin
Informacje o destylacji na szyjce.

Nota smakowa:

NOS: Słodko, cytrusy, pomarańcza, kolendra, pieprz, jałowiec, arcydzięgiel, mięta, zioła.
SMAK: Słodko, cytrusy, pomarańcza, kolendra, jałowiec, mięta, pieprz.
FINISH: Słodki, pomarańcza, jałowiec, mięta, pieprz.
ABV: 41,8%.
Kraj: Australia.

Four Pillars Rare Dry Gin
Four Pillars Gin – degustacja.

Subiektywnie ode mnie:

Pyszny! Dużo ziół pomieszanych z pomarańczą i cytrusami z nutką pieprzu. Aromat jest przyjemny dla nosa, szczególnie pomarańcza i miętą. W smaku jest słodki, delikatny. Bardzo dobrze smakuje sam. Finish przyjemny, delikatny. Gin idealnie odnajduje się w połączeniu z dobrym tonikiem, dając odświeżającą kompozycję. Polecam spróbować, a nawet zaopatrzyć się w butelkę.

Cena: 144 PLN.

Można kupić np tutaj:

Autor: Rafał Stanowski

Artykuł Gin #68 – Four Pillars Rare Dry pochodzi z serwisu GinTonic.PL - Gin Blog.

]]>
https://gintonic.pl/gin/gin-68-four-pillars-rare-dry/feed/ 0 1068
Gin #67 – Larios 12 Gin https://gintonic.pl/gin/gin-67-larios-12-gin/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=gin-67-larios-12-gin https://gintonic.pl/gin/gin-67-larios-12-gin/#respond Tue, 25 Aug 2020 21:02:28 +0000 https://gintonic.pl/?p=1061 Larios 12 GinLarios 12 Gin, to jednej z najlepiej sprzedających się ginów na świecie i najlepiej sprzedający się gin w Hiszpanii. Historia ginu sięga roku 1866, kiedy to w Maladze dwóch wspólników uruchomiło destylarnię. Pierwsza wersja Larios Ginu pojawiła się w 1933... Continue Reading →

Artykuł Gin #67 – Larios 12 Gin pochodzi z serwisu GinTonic.PL - Gin Blog.

]]>
Larios 12 Gin, to jednej z najlepiej sprzedających się ginów na świecie i najlepiej sprzedający się gin w Hiszpanii. Historia ginu sięga roku 1866, kiedy to w Maladze dwóch wspólników uruchomiło destylarnię. Pierwsza wersja Larios Ginu pojawiła się w 1933 roku. Zaś Larios 12 pojawił się na rynku w 2009 roku.

Larios 12 Gin
Larios 12 Gin

Larios 12 Premium Gin, ma nie bez przypadku 12 w swojej nazwie. Do produkcji używane jest 5-krotnie destylowany spirytus i 12 składników: Jałowiec, kolendra, gałka muszkatołowa, kwiat pomarańczy, korzeń arcydzięgla, limon, cytryna, pomarańcza, klementynka, grejpfrut, mandarynka. Gin jest butelkowany z mocą 40%.

Larios 12 Gin
Wypisane składniki na tylnej etykiecie.

Nota smakowa:

NOS: Słodki, jałowiec, mocno cytrusowy, mandarynka, grapefruit, kolendra, pomarańcza.
SMAK: Słodki, jałowiec, pomarańcza, mandarynki, grapefruit, arcydzięgiel, cytryna.
FINISH: Słodki, jałowiec, cytrusy, cytryna, pomarańcza.
ABV: 40%.
Kraj: Hiszpania.

Subiektywnie ode mnie:

„Cytrusowy słodziak” z jałowcem i kolendrą w tle. Tak bym ujął ten gin. Jest naprawdę mocno cytrusowy w aromacie i smaku, a do tego naprawdę ciekawie kontruje jałowiec i kolendra. Całość przyjemnie się i dobrze smakuje. Gin można śmiało pić samego lekko schłodzony na kostkach lodu. W połączeniu z tonikiem da odświeżająca kompozycję, która będzie idealna na koniec dnia lub w ciepły upalny dzień. Polecam, bo cena/jakość naprawdę dobrze się tu prezentuje. W sumie to się nawet nie dziwię, że to jest jedne z najpopularniejszych ginów na świecie i najpopularniejszy w Hiszpanii.

Larios 12 Gin
Etykieta ginu.

Cena: 75 PLN
Można kupić np tutaj:

Autor: Rafał Stanowski

Artykuł Gin #67 – Larios 12 Gin pochodzi z serwisu GinTonic.PL - Gin Blog.

]]>
https://gintonic.pl/gin/gin-67-larios-12-gin/feed/ 0 1061
Gin #66 – Roku Gin https://gintonic.pl/gin/gin-66-roku-gin/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=gin-66-roku-gin https://gintonic.pl/gin/gin-66-roku-gin/#respond Mon, 24 Aug 2020 08:23:39 +0000 https://gintonic.pl/?p=1052 Roku Gin pojawił się na rynku w 2017 roku. Jego korzenie sięgają jednak 1936 roku, kiedy to japoński koncern Suntory wypuścił na rynek Hermes Gin. To właśnie na jego recepturze bazuje dzisiaj recenzowany gin. Roku z języka japońskiego oznacza 6... Continue Reading →

Artykuł Gin #66 – Roku Gin pochodzi z serwisu GinTonic.PL - Gin Blog.

]]>
Roku Gin pojawił się na rynku w 2017 roku. Jego korzenie sięgają jednak 1936 roku, kiedy to japoński koncern Suntory wypuścił na rynek Hermes Gin. To właśnie na jego recepturze bazuje dzisiaj recenzowany gin.

Roku Gin

Roku z języka japońskiego oznacza 6 i ta liczba występuje w kilku aspektach tego ginu. Zacznijmy od butelki, jest w kształcie heksagonalnym. Następnie liczba 6 pojawia się na etykiecie, która jest robiona z tradycyjnego Japońskiego papieru Washi (wpisany w 2014 roku na listę reprezentatywną niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO) Na etykiecie liczba ta jest wypisana pismem kaligraficznym. Poniżej etykiety wytłoczone jest 6 składników pochodzących z Japonii, które są użyte do jego produkcji.

Roku Gin
Etykieta z papieru Washi.

Roku Gin powstaje z 14 składników, 6 pochodzących z Japonii i 8 importowanych. Destylarnia do jego produkcji używana jest jałowiec, korzeń i nasiona arcydzięgiel, kolendra, kardamon, cynamon, skórki gorzkich pomarańczy i cytryny. Do tego jest 6 składników pochodzących z Japonii: kwiat i liście wiśni (Sakura), herbaty Sencha i Gyokuro, pieprz Sanshō i skórki Yuzu. Każdy składnik jest osobno destylowany pod ciśnieniem w niskiej temperaturze poza ja Yuzu, które jest dystylowany w alembiku. Gin jest butelkowany z mocą 47% na rynek w Japonii, a poza nią i w sklepach bezcłowych ma moc 43%.

Roku Gin
Etykieta z tyłu butelki z 6 japońskimi składnikami.

Nota smakowa:

NOS: Słodki, cytrusy, arcydzięgiel, pieprz, mięta, yuzu, jałowiec.
SMAK: Słodki, cytrusy, arcydzięgiel, pieprz, mięta, yuzu, pomarańcza, cytryna, jałowiec, pieprz.
FINISH: Słodki, jałowiec, cytrusy, pieprz.
ABV: 43%.
Kraj: Japonia.

Roku Gin
Degustacja.

Subiektywnie ode mnie:

Roku Gin zaskakuje swoim aromatem i smakiem. Użycie składników rosnących w Japonii daje temu ginu trochę tajemniczości, bo skądś znam ten aromat lub smak, ale nie wiem skąd. Całość jest intensywna, słodka, ziołowa, dobra, orzeźwiająca. To wszystko idealnie się łączy. Gin pije się przyjemnie samego, jak i w połączeniu z tonikiem. Dobra pozycja w stosunku jakość/cena.

Cena: 90-140 PLN.
Można kupić np tutaj:

Autor: Rafał Stanowski

Artykuł Gin #66 – Roku Gin pochodzi z serwisu GinTonic.PL - Gin Blog.

]]>
https://gintonic.pl/gin/gin-66-roku-gin/feed/ 0 1052
Gin #65 – Herno Sloe Gin https://gintonic.pl/gin/gin-65-herno-sloe-gin/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=gin-65-herno-sloe-gin https://gintonic.pl/gin/gin-65-herno-sloe-gin/#respond Fri, 21 Aug 2020 19:03:08 +0000 https://gintonic.pl/?p=1036 Herno Sloe GinHerno Sloe Gin to odpowiedz destylarni Herno na kategorię Sloe Gin. Mimo że w nazwie występuje określenie gin, to w praktyce jest to w naszym rozumieniu nalewka na bazie ginu, najczęściej do maceracji używa się owoców tarniny. Sloe Gin to... Continue Reading →

Artykuł Gin #65 – Herno Sloe Gin pochodzi z serwisu GinTonic.PL - Gin Blog.

]]>
Herno Sloe Gin to odpowiedz destylarni Herno na kategorię Sloe Gin. Mimo że w nazwie występuje określenie gin, to w praktyce jest to w naszym rozumieniu nalewka na bazie ginu, najczęściej do maceracji używa się owoców tarniny. Sloe Gin to tradycyjny napój alkoholowy w Wielkiej Brytanii spożywany na Boże Narodzenie.

Herno Sloe Gin
Herno Sloe Gin

Herno Sloe Gin jest dokładnie tak samo produkowany, jak już opisany Herno Gin. Do produkcji ginu jest używany Jałowiec z Macedonii, Wiązówka z naszego kraju, Kolendra z Włoch, Cynamon z Indonezji, Czarny Pieprz ze Sri Lanki, Wanilia z Madagaskaru, Czerwona borówka ze Szwecji i skórki z cytryny z Hiszpanii. Wszystkie produkty są organiczne i posiadają certyfikaty. Gin też ma na etykiecie informację, że jest ginem organicznym. Na butelce znajduje się informacja o numerze partii i butelki. Po destylacji gin jest macerowany przez 3 miesiące z owocami tarniny. Z jednego nastawu powstaje 1800 butelek o mocy 30%. Butelki mają pojemność 500 ml.

Herno Sloe Gin
Batch 2019, butelka 528.

Nota smakowa:

NOS: słodki, tarnina, jałowiec, cytrusy.
SMAK: słodki, jałowiec, cytrusy, tarnina, pieprz.
FINISH: słodki, tarnina, cytrusy, jałowiec, gorzki.
ABV: 30%.
Kraj: Szwecja.

Herno Sloe Gin
Herno Sloe Gin

Subiektywnie ode mnie:

Z naszej polskiej perspektywy bez dwóch zdań można powiedzieć, że jest to dobra nalewka z tarniny z akcentem jałowca i cytrusów. Ładnie pachnie, lekką odchłodzoną dobrze się piję. Można też użyć jako składnik koktajlu lub połączyć z tonikiem.

Cena: 239 PLN
Można kupić np tutaj:

Autor: Rafał Stanowski

Artykuł Gin #65 – Herno Sloe Gin pochodzi z serwisu GinTonic.PL - Gin Blog.

]]>
https://gintonic.pl/gin/gin-65-herno-sloe-gin/feed/ 0 1036
Gin #64 – Herno Juniper Cask Gin https://gintonic.pl/gin/gin-64-herno-juniper-cask-gin/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=gin-64-herno-juniper-cask-gin https://gintonic.pl/gin/gin-64-herno-juniper-cask-gin/#respond Wed, 19 Aug 2020 19:24:52 +0000 https://gintonic.pl/?p=1033 Herno Juniper Cask GinHerno Juniper Cask Gin to kojeny gin ze Szwedzkiej destylarni, który gości na blogu po Herno Gin i Herno Old Tom. W roku 2020 giny z destylarni Herno są jednymi z najbardziej pożądanymi na rynku. Herno Juniper Cask Gin to... Continue Reading →

Artykuł Gin #64 – Herno Juniper Cask Gin pochodzi z serwisu GinTonic.PL - Gin Blog.

]]>
Herno Juniper Cask Gin to kojeny gin ze Szwedzkiej destylarni, który gości na blogu po Herno Gin i Herno Old Tom. W roku 2020 giny z destylarni Herno są jednymi z najbardziej pożądanymi na rynku.

Herno Juniper Cask Gin
Herno Juniper Cask Gin

Herno Juniper Cask Gin to dość wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju gin. Dlaczego? Herno jako pierwsza firma stworzyła gin, który leżakuje w beczkach wykonanych z jałowca. Takie beczki są wykonane na specjalne zamówienie destylarni.

Herno Juniper Cask Gin
Składniki użyte do produkcji ginu Herno.

Do produkcji ginu jest używany Jałowiec z Macedonii, Wiązówka z naszego kraju, Kolendra z Włoch, Cynamon z Indonezji, Czarny Pieprz ze Sri Lanki, Wanilia z Madagaskaru, Czerwona borówka ze Szwecji i skórki z cytryny z Hiszpanii. Wszystkie produkty są organiczne i posiadają certyfikaty. Gin też ma na etykiecie informację, że jest ginem organicznym. Dodatkowo gin dojrzewa przez 30 dni w wyżej wymienionych beczkach. Na butelce znajduje się informacja o numerze partii i butelki. Gin jest butelkowany z mocą 47%. Butelki mają pojemność 500 ml.

Herno Juniper Cask Gin
Numer partii 41 i butelka nr 2012.

Nota smakowa:

NOS: Słodki, jałowiec, cynamon, wanilia, wiązówka, róża, kolendra, czarny pieprz, jałowiec.
SMAK: Słodki, wanilia, jałowiec, cytryna, róża, czarny pieprz, cynamon.
FINISH: Jałowiec, cynamon, róża, kolendra.
ABV: 47%.
Kraj: Szwecja.

Herno Juniper Cask Gin
Herno Juniper Cask Gin

Subiektywnie ode mnie:

Herno robi dobrej jakości giny i tak samo jest w tym przypadku. W aromacie ginu bardzo dużo się dzieje, a do tego większość zapachów, składników użytych do produkcji da się wyczuć. W smaku jest tak samo. To gin, który pije się bardzo dobrze samemu, na kostce lodu lub z nie wielką ilością wody gazowanej. Jeśli chodzi o użycie ginu jako „dodatku”, to tu bym wybrał dużo bardziej Negroni niż połączenie gin tonik. W Negorni idealnie odnajdzie się, bo jest bardzo aromatyczny. W połączeniu z tonikiem może ujawnić się beczka, co może popsuć smak. Podsumowują, warto mimo ceny zaopatrzyć się w butelkę tego gin, albo chociaż wypić na nim Negorni.

Cena: 349-430 PLN

Można kupić np tutaj:

Autor: Rafał Stanowski

Artykuł Gin #64 – Herno Juniper Cask Gin pochodzi z serwisu GinTonic.PL - Gin Blog.

]]>
https://gintonic.pl/gin/gin-64-herno-juniper-cask-gin/feed/ 0 1033
Gin #63 – Charley’s Gin https://gintonic.pl/gin/gin-63-charleys-gin/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=gin-63-charleys-gin https://gintonic.pl/gin/gin-63-charleys-gin/#respond Sun, 09 Aug 2020 21:50:03 +0000 https://gintonic.pl/?p=1022 Charley’s GinCharley’s Gin to polski gin produkowany przez firmę AWW z Kalisza. Nazwa ginu jest inspirowana postacią Charlesa Huntera i jego podróżami. Z ciekawości poszukałem w internecie, kim jest ów podróżnika. Pod tym imieniem i nazwiskiem jest dużo osób, które coś... Continue Reading →

Artykuł Gin #63 – Charley’s Gin pochodzi z serwisu GinTonic.PL - Gin Blog.

]]>
Charley’s Gin to polski gin produkowany przez firmę AWW z Kalisza. Nazwa ginu jest inspirowana postacią Charlesa Huntera i jego podróżami. Z ciekawości poszukałem w internecie, kim jest ów podróżnika. Pod tym imieniem i nazwiskiem jest dużo osób, które coś osiągnęły. Jest również postać literacka, brytyjskiego korsarza stacjonującego w Port Royal. Kto tak naprawdę jest inspiracją, tego nie udało mi się ustalić. A jak sam gin?

Charley’s Gin
Charley’s Gin – 200 ml butelka.

Charley’s Gin jest produkowany ze spirytusu zbożowego. Podczas destylacji ginu dodawane są zioła i destylat z owoców jałowca. Jakie dokładnie używane są składniki, producent nie podaje. Gin jest butelkowany z mocą 37,5%.

Charley’s Gin
Etykieta.

Nota smakowa:

NOS: Słodki, orzech włoski, jałowiec, angielskie zioła, cytrusy, żyto.
SMAK: słodki, jałowiec, cytrusy, zioła.
FINISH: słodki, jałowiec, cytrusy, pieprz.
ABV: 37,5%.
Kraj: Polska.

Charley’s Gin
Degustacja ginu.

Subiektywnie ode mnie:

Bardzo ciekawy aromat. Dużo się w nim dzieje. W smaku jest bardzo prosty, jałowiec, cytrusy z dodatkiem ziół. Dobra pozycja do toniku. Dostaniemy ciekawy aromat z przyjemnym niewymagającym smakiem. Cena do jakoś dobrze się prezentuje. Dobra pozycja na imprezę.

Cena: 45 zł
Można kupić np tutaj:

  • Auchan

Autor: Rafał Stanowski

Artykuł Gin #63 – Charley’s Gin pochodzi z serwisu GinTonic.PL - Gin Blog.

]]>
https://gintonic.pl/gin/gin-63-charleys-gin/feed/ 0 1022