Minke Irish Gin produkowany jest w destylarni Clonakilty, która to znajduje się w mieście o tej samej nazwie w hrabstwie Cork, w Irlandii. Destylarnia jest głównie znana z produkcji whiskey. Co ciekawe założycielska rodzina w na tym terenie posiada farmę od 9 pokoleń. Sprawdźmy jak im poszło z ginem.

Minke Irish Gin
Minke Irish Gin
źródło: clonakiltydistillery.ie

Minke Irish Gin jest destylowany na bazie spirytusu uzyskanego z serwatki z mleka krowiego. Producent nie podaje ile składników zostało użyte. Po za oczywistym, czyli jałowcem podaje tylko jeden: koper morski, który jest ręcznie zbierany z klifów. Gin jest destylowany w miedzianym alembiku i sprzedawany w 700 ml butelkach o mocy 43,2%.

Nota degustacyjna:

NOS: Słodki, jałowiec, cytrusy, nuta soli morskiej, mocno ziołowy, sosona, lawenda, anyż.
SMAK: Słodki, jałowiec, zioła, cytrusy, pomarańcza, anyż, lawenda, pieprz.
FINISH: słodki, jałowiec, zioła.
ABV: 43,2%
Kraj: Irlandia

Minke Irish Gin
Minke Irish Gin

Subiektywnie ode mnie:

W aromacie jest słodki, dużo jałowca i ziół, do tego cytrusy i nutka soli morskiej. Do tego lawenda, anyż i trochę sosny. Na języku jest sporo słodyczy i ziołowości. Na pierwszym jest jałowiec, sporo pomarańczy i cytryny, dopełnionej anyżem i lawendą, a także szczyptą pieprzu. Finisz jest mocno ziołowy. Gin przez swoją złożoność jest bardzo interesujący dla nosa i języka. Mocno ziołowy, jednak wyraźny. Ciekawą kombinację tu stanowi lawenda i anyż w tle połączone z cytrusami. Jest też kilka aromatów jak i smaków, których nie potrafię nazwać. Zdecydowanie warto spróbować.

Minke Irish Gin
Minke Irish Gin

W połączeniu z tonikiem jest dużo przyjemnej ziołowej słodyczy. Na pierwszym planie jałowiec, lawenda, anyż, cytrusów. Zapach jest mocno odświeżający. W smaku jest dużo słodyczy, jest pełny. Na pierwszym planie jest jałowiec w asyście cytrusów, lawendy i anyżu. Jest sporo takich leśnych smaków. Finisz jest lekko gorzki, mocno ziołowy z jałowcem, anyżem na czele. Bardzo ciekawa pozycja, ziołowy charakter w połączeniu z anyżem i lawendą dają mocno odświeżającą kombinacje.

Cena: 189 PLN

Można kupić np. tutaj:

Dziękuję za przeczytanie mojej recenzji i noty smakowej. Jeśli Ci się podobała, proszę zaglądaj tu częściej lub na FB czy Instagramie.

Jeśli ten wpis był dla Ciebie przydatny możesz mi postawić wirtualną kawę. Z góry dziękuję!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Autor: Rafał Stanowski