Wingston 77 London Dry Gin spotkałem na półce marketu Kafuland. Oczywiście moją uwagę przyciągnęła niebieski butelka kojarząca się ze znanym Bombay Sapphire, a drugim aspektem, który przekonał do zakupu była cena.

Wingston 77 London Dry Gin
Wingston 77 London Dry Gin

Wingston 77 jest produkowany w niemieckiej destylarni Bimmerl tylko i wyłącznie na zamówienie marki Kaufland. Na ich stronie próżno szukać jakichkolwiek informacji o tym ginie. Z tylnej etykiety, oczywiście w języku niemieckim, możemy się dowiedzieć, że do produkcji ginu został użyty, jałowiec, ziele angielskie, arcydzięgiel, imbir, lawenda, skórki pomarańczy i cytryny. A czy coś jeszcze, to już nie wiadomo. Gin jest butelkowany z mocą 40% i sprzedawany w 700 ml butelkach.

Wingston 77 London Dry Gin
Wingston 77 London Dry Gin

Nota smakowa:

NOS: Jałowiec, cytrusy, pomarańcza, lawenda, pieprz, słodko-ziołowy.
SMAK: Słodki, jałowiec, pomarańcza, lawenda, imbir, pieprz.
FINISH: Słodki, jałowiec, pomarańcza, lawenda, pieprz.
ABV: 40%
Kraj: Niemcy.

Wingston 77 London Dry Gin
Wingston 77 London Dry Gin

Subiektywnie ode mnie:

Gin mam bardzo słodki aromat, czuć dużo cytrusów, pomarańczy, lawendy, do tego typowy słodko-ziołowy posmak przypominający syrop na kaszel z dzieciństwa. W smaku jest słodko, a zarazem pikantnie. To wszystko dobrze się uzupełnia, powodując, że gin jest smaczny. Finish jest przyjemny. Alkohol jest dobrze pokryty. W połączeniu z tonikiem jest równie przyjemny, orzeźwiający. Słodki gin ciekawie łączy się z gorzkim tonikiem, dające dobrą harmonię, między tymi smakami. Cena do jakości dobrze się prezentuje. Będąc na zakupach w Kauflandzie, warto rozważyć zakup tego ginu. Ja ze swojej strony polecam, bo butelka, jak i zawartość dobrze się prezentują.

Wingston 77 London Dry Gin
Wingston 77 London Dry Gin

Cena: 70 zł


Można kupić np tutaj:

  • Kaufland

Dziękuję za przeczytanie mojej recenzji i noty smakowej. Jeśli Ci się podobała, proszę zaglądaj tu częściej lub na FB czy Instagramie.

Autor: Rafał Stanowski