Archie Dry Gin to klasyczny przykład marki ginu tworzonej na zamówienie. W tym wypadku gin jest produkowany dla Carrefour i tylko w tym sklepie da się go kupić. Sprawdźmy, czy będąc w tym markecie, warto przy okazji zakupów nabyć butelkę tego ginu.

Archie Dry Gin
Archie Dry Gin

Archie Dry Gin to gin, o którym ciężko znaleźć jakiekolwiek informacje. Tylna etykieta informuje o tym, że gin został wyprodukowany we Francji. Dry Gin na etykiecie mówi nam o tym, że gin praktycznie nie zawiera cukru. Do jego destylacji użyto na pewno jałowca – czy jakieś inne składniki zostały dodane, tego już nie wiadomo. Butelkowany jest w 700 ml butelkach o mocy 40%.

Archie Dry Gin
Archie Dry Gin

Nota smakowa:

NOS: Słodki, jałowiec, cytryna, kolendra, mięta.
SMAK: Słodki, jałowiec, kolendra, mięta, cytryna.
FINISH: Słodki, jałowiec, mięta, cytryna.
ABV: 40%
Kraj: Francja.

Archie Dry Gin
Archie Dry Gin

Subiektywnie ode mnie:

Zacznijmy od butelki. Poręczna butelka, zamykana korkiem, za co duży plus. Etykieta prosta, zwykła naklejka. Szkoda tylko, że tak mało informacji o ginie na niej jest. Jednak ciężko czegoś więcej oczekiwać w tym wypadku. Przechodźmy jednak do zawartości butelki. W aromacie gin jest przyjemny, słodki, dużo jałowca, z nutą cytryny i mięty. W smaku jest słodki, delikatny, dużo jałowca, mięty, cytryny trochę kolendry i dość przyjemnie się go pije w temperaturze pokojowej. Finish jest słodki, jałowiec, cytryna. Całość jest aromatyczna, przyjemna w odbiorze.

Archie Dry Gin
Archie Dry Gin

W połączeniu z tonikiem aromat ginu niknie, zostaje jałowiec i cytryna. W smaku czuć słodycz, jałowiec, miętę i cytrynę, a to kontrastuje z goryczą toniku. Przyjemnie się pije. Całość jest przyjemna i idealną propozycją na drinka pod koniec dnia lub na imprezę domową.

Przedział 60 zł to pozycja, w której często można spotkać Beefeatera lub Gordonsa. Myślę, że ten gin śmiało może z nimi stanąć w szranki. Z mojej perspektyw warto się w niego zaopatrzyć. W momencie pisania postu to chyba już moja 4 butelka tego ginu w mieszkaniu. Dla formalności ten wpis nie powstał we współpracy z marką Carrefour. Po prostu raz go kupiłem z ciekawości i mi pod pasował.

Cena: około 60 zł

Można kupić np tutaj:

  • Carrefour

Dziękuję za przeczytanie mojej recenzji i noty smakowej. Jeśli Ci się podobała, proszę zaglądaj tu częściej lub na FB czy Instagramie.

Jeśli ten wpis był dla Ciebie przydatny możesz mi postawić wirtualną kawę. Z góry dziękuję!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Autor: Rafał Stanowski