World Class Cocktail Festival w 2019 roku miał swoją odsłonę. Formułą przypomina dobrze znany Restaurant Week, z tą różnicą, że skupiamy się na koktajlach. Przez stronę festiwalową logujemy się, znajdujemy listę lokali w miastach biorących udział i rezerwujemy miejsce. Każdy lokal przygotował własny zestaw koktajli na bazie alkoholi z portfolio marki Diageo. W cenie 29 zł otrzymujemy dwa koktajle z sześciu przygotowanego na tę okazję. Każdy lokal przygotowuje swoje autorskie propozycje.

foto: cocktailfestival.pl

World Class Cocktail Festival 2019 – Wrocław

We Wrocławiu, gdzie miałem przyjemność uczestniczyć w festiwalu brały udział następujące lokale: 1450 Smokehouse & Cocktail, Cocktail Bar by Incognito, Doctors’ Bar, GREY MUSIC CLUB, Kawiarnia Literatka, Petits Fours Café – Hotel ZOO, Pod Latarniami, Rusty Rat, Vertigo Jazz Club & Restaurant. Jak widać było z czego wybierać, a do tego każdy mógł znaleźć lokal w swoim stylu!

foto: cocktailfestival.pl

Spośród wymienionych lokali, przy swoim wyborze kierowałem się miejscami, które oferowały koktajle na bazie ginu. Spośród dostępnej listy postawiłem na dwa.

Kawiarnia Literatka

Pierwszy lokal, do którego zawitałem była Kawiarnia Literatka znajdująca się przy wrocławskim rynku. W menu festiwalu była tylko jedna pozycja oparta o gin: WINE-HONEY GIMLET składająca się z Tanqueray No. Ten, białego wina i miodu. Oczywiście na nią się zdecydowałem.

Literatka: WINE-HONEY GIMLET
Literatka: WINE-HONEY GIMLET

Czego więcej do szczęścia potrzeba siedzą na ogródku kawiarni Literatka, w ciepły dzień z widokiem na rynek i szklanką dobrego koktajlu na bazie dobrego ginu. Koktajl został dobrze podany przez miłą obsługę, z klasycznym garniszem. W smak był orzeźwiający, idealnie pasował do pogody. Dobra kompozycja na początek weekendu 🙂

Doctors’ Bar

Drugim lokale, do które zajrzałem był Doctors’ Bar. Spośród przygotowanych pozycji, również jedna bazowała na ginie: LADY MARMOLADE składającego się z Tanqueray No. Ten, marmolady z jeżyny, soku z grejpfruta, toniku z dodatkiem różowego pieprzu i cytryny.

Doctors' Bar: LADY MARMOLADE
Doctors’ Bar: LADY MARMOLADE

Lady Marmolade zaskakuję i urzeka wyglądem. Już sam widok pobudza kubki smakowe. A smak tylko utwierdza, że to był dobry wybór. Koktajl bardzo dobry, który przyjemnie się piję. Nawet bym powiedział, że szkoda, że tak szybko się skończył. Dodatki do ginu i toniku zrobiły naprawdę dobrą robotę. Mam nadzieję, że ta pozycja wejdzie na stałe do menu lokalu.

Podsumownie

World Class Cocktail Festival to okazja na poznanie nowych lokali i spróbowania autorskich koktajli w bardzo atrakcyjnej cenie. Nie ma co ukrywać 29 zł za dwa dobrej jakości koktajle to bardzo kusząca oferta, z której moim zdaniem grzech nie skorzystać. Ja sam żałuję, że mój czas pozwolił mi tylko odwiedzić dwa lokale z całej listy we Wrocławiu. A nie ukrywam, że byłem bardzo ciekawy kompozycji proponowanych przez inne lokale. No cóż, może przy następnej edycji się uda.

Pamiętajcie, że World Class Cocktail Festival ma służyć odkrywaniu różnych alkoholi i koktajli, na których są przygotowywane. Ja wspomniałem o tych opartych na ginie w kontekście bloga. Tego wieczoru wybrałem jeszcze dwie inne pozycje oparte na whisky i rumie! Były tak samo pyszne!

Literatka
Literatka: RED CARROT : Whisky – Johnnie Walker Gold Reserve / marchewka / grejpfrut BULLEIT LEMON TONIC: Whiskey – Bulleit Bourbon / cytryna / tonic
Doctors' Bar
Doctors’ Bar: TINI TAHINI: Rum – Zacapa 23YO/ pasta z sezamu/ wanilia/ cytryna/ prosecco,  LICK MY RHUBARB: Wódka – Ciroc French Vanilla/ białko jajka/ syrop z rabarbaru/ cytryna/ angostura bitters