Gin Malfy Con Limone to jeden z 4 ginów produkowany w destylarni Torino Distillati znajdującej się w Moncalieri na obrzeżach Turynu. W recenzji o Malfy Gin Originale wspominałem, że gin ten nie jest dostępny w dużych marketach. W trakcie pisania tego postu, Malfy Gin obecny jest po za koktajlbarami i specjalistycznymi sklepami w super marketach sieci Auchan.

Malfy Con Limone
Malfy Con Limone

Na butelce jak i etykiecie znajduje się skrót „G.Q.D.I.”, który z informacji na stronie producenta oznacza „Gin di qualità distillato in Italia” – co jest gwarantem jakości i oryginalności ginu wyprodukowanego na terenie Włoch.

Malfy Con Limone
„G.Q.D.I.” -na etykiecie.

Malfy Con Limone jest destylowany na bazie spirytusu uzyskanego z pszenicy. Do jego produkcji używanych jest 7 składników: jałowiec, kolendra, lukrecja, anyż, strączyniec, skórki cytrusów (pomarańcz i grejfrut). Cytryny, motyw przewodni ginu pochodzą z wybrzeża Amfili (20% udziału) i Sycylii. Są one osobno macerowane z jagodami jałowca, a następnie wszystko jest razem z wymienionymi wyżej składnikami destylowane. Gin butelkowany jest z mocą 41%.

Malfy Con Limone
Turkusowy korek.

Nota smakowa:

NOS: Cytryna, jałowiec, kolendra, anyż, cytrusy.
SMAK: Słodki,cytryna, jałowiec, kolendra, anyż, lukrecja, grejpfrut.
FINISH: Słodki, cytryna, jałowiec, anyż.
ABV: 41%.
Kraj: Włochy.

Subiektywnie ode mnie:

Malfy Con Limone
Malfy Con Limone

Piękny zapach cytryn, a do tego wspaniale uzupełniony jałowcem, anyżem i kolendrą. W smaku cytryny jest mniej, a pojawia się więcej cytrusów, lukrecji, kolendry, anyżu. Finish już z powrotem cytrynowy. Gin jest bardzo „rześki” jego aromat, jest naprawdę przyjemny. Minusem tego ginu jest to, że jak dołoży się kostek lodu, to traci swój intensywny cytrynowy aromat. W połączeniu z tonikiem i kostkami lodu potrafi zgubić to co najlepsze w nim. W związku z tym polecam koktajle na nim, w których nie używa się dużej ilość lodu lub podaje się je w zmorzonym szkle.

Cena: 110-155zł
Można kupić np. tutaj:

Autor: Rafał Stanowski