Polish Forest Gin to polski kraftowy gin z okolic Poznania. Produkowany jest przez Ima Distillery. Destylarnia znajduje się niedaleko Puszczy Zielonka pod Poznaniem i to roślinność, którą da się znaleźć w tym miejscu, była natchnieniem do stworzenia ginu.

Polish Forest Gin
Polish Forest Gin

Polish Forest Gin na swojej etykiecie ma jeszcze dodatkowy napis „London Dry”. Skoro Polski gin, to czemu tam jeszcze tam wspominają o Londynie? Mianowicie „London Dry” to styl produkcji ginu, o którym wspominałem w tym poście -> „Jak powstaje gin?„. W skrócie mamy gin z polskich składników, w który nie znajdziemy praktycznie dodatku cukru.

Polish Forest Gin
Etykieta ginu.

Przejdźmy do tego, co dała nam puszcza. Bazą ginu jest spirytus destylowany przez destylarnię. Do produkcji ginu użyto 10 botaników: jałowiec, sosna, aronia, czeremcha, dereń, pigwowiec, wiśnia, geranium, nagietek, mirabelka. Najpierw są one macerowane przez 24 godzin w spirytusie o mocy 50%, po czym następuje destylacja w autorskim alembiku. Gin finalnie jest butelkowany z mocą 40,8% w 500 ml butelkach.

Polish Forest Gin
Urocza szyszka zawieszona na szyjce butelki.

Nota smakowa:

NOS: Słodki, iglasty, mięta, jałowiec, wiśnia.
SMAK: Słodki, iglasty, mięta, jałowiec, wiśnia, mirabelka, aronia.
FINISH: Słodki, iglasty, aronia, jałowiec.
ABV: 40,8%
Kraj: Polska.

Polish Forest Gin
Degustacja ginu.

Subiektywnie ode mnie:

Zanim przejdziemy do ginu, to muszę przyznać, że butelka i etykieta jest bardzo dobrze zaprojektowana. W tle jest las, na szyjce szyszka, wszystko w doskonale dobranej oprawie w kolorze zieleni. A sam gin, cóż, to trochę zaskakujące, gdy otwierasz butelkę i masz wrażenie, że nagle przeniosłeś się do iglastego lasu. Dużo leśnej słodyczy z wiśnią i jałowce w tle. W smaku jest słodki i jak by to ująć „leśny”, a do tego jest aronia, wiśnia, mirabelka. Finish równie leśny z jałowcem i aronia. W połączeniu z tonikiem jest ciekawy, bo słodycz to ginu dobrze się komponuje z gorzkim tonikiem. Całość ma przyjemny aromat i dobry smak. Można odnieść wrażenie, jak by się piło orzeźwiającego drinka na skraju lasu. Świetny pomysł twórców. Polecam!

Polish Forest Gin
Polish Forest Gin

Cena: 99zł


Można kupić np tutaj:

Dziękuję za przeczytanie mojej recenzji i noty smakowej. Jeśli Ci się podobała, proszę zaglądaj tu częściej lub na FB czy Instagramie.

Autor: Rafał Stanowski