Breslauer Gin Classic, to wrocławski kraftowy gin. Na rynku pojawił się w 2021 roku. „Breslauer” jest to wyraz niemiecki, a oznacza mieszkańca Wrocławia (niemieckie Breslau), a więc wrocławianina, lub przymiotnik od nazwy tego miasta – wrocławski. Nazwa jest nawiązaniem do historii miasta.

Breslauer Gin Classic
Breslauer Gin Classic

Twórcą ginu jest Andrzej Węcławski, na co dzień programista (tak jak ja pracuje w IT 🙂 ). Poza pasją do tworzenia kodu ma też drugą gotowanie. Podczas z jednej imprez padł pomysł, aby stworzyć własny gin. Ścisły umysł, który umiejętnie połączył Excela z wyczuciem smaku, a do tego przebrnął przez meandry polskiego prawem, co zaowocowało opracowaniem 4 receptur i uruchomieniem destylarni we Wrocławiu.

Breslauer Gin Classic
Breslauer Gin Classic

Bazą giny jest neutralny rektyfikowany spirytus na bazie żyta. Do maceracji używany jest jałowiec i m.in. słód karmelowy oraz pieprz, a sam proces trwa 48 godzin. Destylacja giny odbywa się w kolumnie rektyfikacyjnej. Gin jest butelkowany z mocą 43,5% i sprzedawany w 500 ml butelkach.

Nota smakowa:

NOS: Jałowiec, arcydzięgiel, cytrusy, pieprz, sosna, słód.
SMAK: Słodki, jałowiec, cytrusy, pieprz, sosna, słód.
FINISH: Pieprz, jałowiec, cytrusy, sosna.
ABV: 43,5%
Kraj: Polska.

Breslauer Gin Classic
Breslauer Gin Classic

Subiektywnie ode mnie:

Przyjemny słodki aromat jałowca, do tego cytrusy, pieprz, sosna, słód. W smaku przyjemny, słodki z dominacją jałowca, na drugim planie jest sosna, cytrusy i trochę pieprzu. Finish to spore uderzenie pieprzu, potem pojawią się jałowiec i cytrusy. Całość fajnie się komponuje. Aromat i smak dobrze się przenikają, co powoduje, że gin jest bardzo spójny no i przyjemnie się go pije. Przede wszystkim zaskakuje przyjemna słodycz z połączeniu z wytrawnym finishem.

Breslauer Gin Classic
Breslauer Gin Classic

W połączeniu z tonikiem uwydatnia się aromat jałowca i lasu. Jest bardzo intensywny. W smaku jest dużo jałowca i jest bardzo intensywny, w finish pojawia się trochę trawy cytrynowej. Całość piję się przyjemnie, bo z jednej strony gin jest bardzo intensywny, a z drugiej to nie przeszkadza.

Cena: 170 zł
Można kupić np tutaj:

Dziękuję za przeczytanie mojej recenzji i noty smakowej. Jeśli Ci się podobała, proszę zaglądaj tu częściej lub na FB czy Instagramie.

Autor: Rafał Stanowski