Dictador Colombian Ortodoxy Gin to jeden dwóch ginów produkowanych przez kolumbijską destylarnie Dictador. Co ciekawe 70% udziałów w tej firmie ma firma spod Katowic, która to buduje wizerunek, marketing ginów i rumów.

Dictador Colombian Ortodoxy Gin
Dictador Colombian Ortodoxy Gin

Dictador gównie jest znany z rumów. To skąd gin? Dario Parra, brat Herrno Parra, który pełni funkcje master distiller (człowiek, który jest odpowiedzialny za destylację alkoholu) nie raz był w Londynie, gdzie zakochał się w ginie. Po powrocie do Kolumbii zaczął destylować na boku, aby stworzyć skrojony pod siebie gin. Z jego eksperymentów powstał Colombian Ortodoxy Gin.

Dictador Colombian Ortodoxy Gin
Dictador Colombian Ortodoxy Gin

Dictador Colombian Ortodoxy Gin powstaje ze spirytusu uzyskiwanego z trzciny cukrowej. Do produkcji ginu używane jest jagody jałowca, kardamon, kolendra, arcydzięgiel, pieprz, lukrecja, rozmaryn, skórki owoców cytrusowych – pomarańczy, cytryny i popularnej w Kolumbi odmiany mandarynki limon mandarino. Po destylacji gin jest dodatkowo leżakowany przez 35 tygodni w beczkach po ich rumie. Butelkowany z mocą 43%. Nazwa Ortodoxy nawiązuje do klasycznego smaku ginu w stylu London Dry.

Nota smakowa:

NOS: Słodki, miodowo-ziołowy, arcydzięgiel, cytrusy, jałowiec, arcydzięgiel, cynamon, mięta.
SMAK: Słodki, miód, ziółka, arcydzięgiel, jałowiec, cytrusy, pomarańcza, pieprz czarny, cynamon, przyprawy korzenne, cytryna.
FINISH: Słodki, miód, zioła, cytrusy, jałowiec, pomarańcza mięta, czarny pieprz, arcydzięgiel.
ABV: 43%.
Kraj: Kolumbia.

Subiektywnie ode mnie:

Dobry, intensywny w aromacie i smaku gin. Jest bardzo wyrazisty, z łatwości, da się rozpoznać kilka różnych aromatów. W smaku jest delikatny, nie czuć alkoholu, za to duże bogactwo różnych smaków. Występują tu aromat/smaki ziołowe, korzenne, cytrusowe. To wszystko razem jest bardzo dobrze zbalansowany. W skrócie ujmują, jest to bardzo dobry gin, którego warto mieć w domu. A w połączeniu z delikatnym tonikiem lub smakowy sprawi, że wieczór może być naprawdę udany.

Dictador Colombian Ortodoxy Gin
Dictador Colombian Ortodoxy Gin

Cena: 142-190 zł
Można kupić np tutaj: