Breslauer Gin Lemongrass, to wrocławski kraftowy gin. Na rynku pojawił się w 2021 roku. „Breslauer” jest to wyraz niemiecki, a oznacza mieszkańca Wrocławia (niemieckie Breslau), a więc wrocławianina, lub przymiotnik od nazwy tego miasta – wrocławski. Nazwa jest nawiązaniem do historii miasta.

Breslauer Gin Lemongrass
Breslauer Gin Lemongrass

Twórcą ginu jest Andrzej Węcławski, na co dzień programista (tak jak ja pracuje w IT 🙂 ). Poza pasją do tworzenia kodu ma też drugą gotowanie. Podczas z jednej imprez padł pomysł, aby stworzyć własny gin. Ścisły umysł, który umiejętnie połączył Excela z wyczuciem smaku, a do tego przebrnął przez meandry polskiego prawem, co zaowocowało opracowaniem 4 receptur i uruchomieniem destylarni we Wrocławiu.

Breslauer Gin Lemongrass
Breslauer Gin Lemongrass

Lemongrass, czyli trawa cytrynowa jest motywem przewodnim giny. Jego bazą jest neutralny rektyfikowany spirytus na bazie żyta. Do maceracji używany jest jałowiec i m.in. trawa cytrynowa, a cały proces trwa 48 godzin. Destylacja giny odbywa się w kolumnie rektyfikacyjnej. Gin jest butelkowany z mocą 43,5% i sprzedawany w 500 ml butelkach.

Nota smakowa:

NOS: Słodki, trawa cytrynowa, jałowiec, herbata w proszku, jałowiec, cytrusy.
SMAK: Słodki, jałowiec, trawa cytrynowa, cytrusy, pieprz.
FINISH: Trawa cytrynowa, jałowiec, pieprz.
ABV: 43,5%
Kraj: Polska.

Breslauer Gin Lemongrass
Breslauer Gin Lemongrass

Subiektywnie ode mnie:

Zapach przyjemny, słodki, trawa cytrynowa, a po chwili niespodzianka, czuję zapach granulowanej herbaty od babci, która była zalewana wodą. A ile ja tego na sucho zjadłem. Potem pojawiają się cytrusy i jałowiec. Słodki, trawa cytrynowa, jałowiec i lekko pieprz. Finish to uderzenie trawy cytrynowej i jałowca. Całość bardzo ciekawa, bo został zachowany charakter ginu, a jednocześnie bardzo dobrze został uchwycony aromat trawy cytrynowej, która jest na pierwszym planie, jednak nie dominuje.

Breslauer Gin Lemongrass
Breslauer Gin Lemongrass

W połączeniu z tonikiem dalej pachnie jak herbatka granulowana u babci, a do tego w tle mocno wyczuwalny jałowcem. W smaku jest pyszne, słodki i smak trawy cytrynowej dobrze się rozchodzi w ustach. Idealna pozycja na ciepły dzień.

Cena: 170 zł
Można kupić np tutaj:

Dziękuję za przeczytanie mojej recenzji i noty smakowej. Jeśli Ci się podobała, proszę zaglądaj tu częściej lub na FB czy Instagramie.

Autor: Rafał Stanowski