Coventry Gin zakupiłem w sklepie Auchan, wracając do z kolegą z małego wypadu poza Wrocław. On musiał zrobić zakupy, ja spojrzałem przy okazji na półkę ginów. Oczywiście chciałem kupić inny gin, ale stwierdziłem, tego jeszcze nie piłem. No ktoś przecież dla dobra innych musi testować. Jak poszły testy? Odpowiedź poniżej.

Coventry Gin
Coventry Gin

Coventry Gin to gin typu London Dry, produkowany i butelkowany w Anglii na zlecenie francuskiej sieci marketów Auchan. I właściwie tyle o tym ginie wiadomo, nie ma nigdzie informacji na temat destylarni, jakich botaników użyto do produkcji, jedyny pewny to jałowiec. Gin jest butelkowany z mocą 37,5%.

Coventry Gin
Coventry Gin

Nota smakowa:

NOS: Słodki, intensywny, cytrusy, jałowiec, arcydzięgiel, zioła.
SMAK: Delikatny, ziołowy, jałowiec, cytrusy, cynamon.
FINISH: Słodki, cytrusy, jałowiec, zioła.
ABV: 37,5%.
Kraj: Anglia.

Coventry Gin
Coventry Gin

Subiektywnie ode mnie:

Oczywiście po udanym wypadzie skończyło się przy wspomnianej flaszce ginu. U kolegi okazało się, że nie ma kostek lodu, więc wieczór był pod znakiem wymieszania ginu z tonikiem na ciepło. Przejdźmy na chwilę do samego ginu, w aromacie jest bardzo intensywny, dużo cytrusów i jałowca, a w tle zioła. W smaku jest bardzo delikatny. W finishu jest słodki. Gin można pić samemu i będzie dobrze smakował. Ja z kolegą tego wieczoru opróżniliśmy prawie całą butelkę, dolewając tylko toniku bez kostek lodu. Bardzo nam smakował. Dobrze się go piło, był idealnym dodatkiem do rozmowy. Podsumowują cena/jakoś bardzo dobrze się prezentuje. Można kupić w ciemno na domową imprezę.

Cena: około 37 zł
Można kupić np tutaj:

Autor: Rafał Stanowski