Larios 12 Gin, to jednej z najlepiej sprzedających się ginów na świecie i najlepiej sprzedający się gin w Hiszpanii. Historia ginu sięga roku 1866, kiedy to w Maladze dwóch wspólników uruchomiło destylarnię. Pierwsza wersja Larios Ginu pojawiła się w 1933 roku. Zaś Larios 12 pojawił się na rynku w 2009 roku.

Larios 12 Gin
Larios 12 Gin

Larios 12 Premium Gin, ma nie bez przypadku 12 w swojej nazwie. Do produkcji używane jest 5-krotnie destylowany spirytus i 12 składników: Jałowiec, kolendra, gałka muszkatołowa, kwiat pomarańczy, korzeń arcydzięgla, limon, cytryna, pomarańcza, klementynka, grejpfrut, mandarynka. Gin jest butelkowany z mocą 40%.

Larios 12 Gin
Wypisane składniki na tylnej etykiecie.

Nota smakowa:

NOS: Słodki, jałowiec, mocno cytrusowy, mandarynka, grapefruit, kolendra, pomarańcza.
SMAK: Słodki, jałowiec, pomarańcza, mandarynki, grapefruit, arcydzięgiel, cytryna.
FINISH: Słodki, jałowiec, cytrusy, cytryna, pomarańcza.
ABV: 40%.
Kraj: Hiszpania.

Subiektywnie ode mnie:

„Cytrusowy słodziak” z jałowcem i kolendrą w tle. Tak bym ujął ten gin. Jest naprawdę mocno cytrusowy w aromacie i smaku, a do tego naprawdę ciekawie kontruje jałowiec i kolendra. Całość przyjemnie się i dobrze smakuje. Gin można śmiało pić samego lekko schłodzony na kostkach lodu. W połączeniu z tonikiem da odświeżająca kompozycję, która będzie idealna na koniec dnia lub w ciepły upalny dzień. Polecam, bo cena/jakość naprawdę dobrze się tu prezentuje. W sumie to się nawet nie dziwię, że to jest jedne z najpopularniejszych ginów na świecie i najpopularniejszy w Hiszpanii.

Larios 12 Gin
Etykieta ginu.

Cena: 75 PLN
Można kupić np tutaj:

Autor: Rafał Stanowski