Discoverer Gin, a właściwie to pełna jego nazwa to Christopher Discoverer Gin. To polski gin produkowany w Polmosie Bielsko-Biała. Butelkę, tego ginu znalazłem w sieci super marketów Auchan.

Christopher Discoverer Gin
Christopher Discoverer Gin

O Christopher Discoverer Gin ciężko znaleźć jakiekolwiek informacje, nawet nie ma o nim wzmianki na stronie producenta. Na etykiecie widnieje informacja, że jest to gin klasy premium. Użyto specjalnie wyselekcjonowanych składników i że jest mieszanką tradycyjnych botaników. Co za tym się kryje? Niestety nie wiadomo. Jedno jest pewne, użyto na pewno jałowca. Gin jest butelkowany z mocą 37,5%.

Christopher Discoverer Gin
Etykieta na butelce.

Nota smakowa:

NOS: Słodki, mocno cytrusowy, jałowiec, trawa cytrynowa, arcydzięgiel, cynamon, kardamon.
SMAK: Słodki, cytrusowy, jałowiec, trawa cytrynowa, kardamon, cynamon.
FINISH: Słodki, cytrusy i jałowiec, trochę kardamonu i cynamonu.
ABV: 37,5%
Kraj: Polska.

Christopher Discoverer Gin
Christopher Discoverer Gin degustacja.

Subiektywnie ode mnie:

Zapach jest słodki, mocno cytrusowy, taki trochę przypominając zapach płynu do naczyń. W tle jałowiec, trawa cytrynowa i przyprawy kolonialne. W smaku jest przyjemny, słodki, dobrze się go pije. Gdyby mi ktoś mi nie powiedział, że to gin, to bardziej bym obstawił, że to dobra wódka smakowa.

Gin można pić samemu na ciepło lub lekko schłodzonym, będzie dobrze smakował. Bardzo fajnie sprawdza się w połączeniu z tonikiem. Cena do jakoś bardzo dobrze wychodzi, jeśli chcemy lekki cytrusowy gin. Na imprezę domową, bez problemu bym go kupił jeszcze raz.

Cena: 45-50 zł
Można kupić np tutaj:

  • Auchan

Autor: Rafał Stanowski