Walcher Gin mogłoby się wydawać, że skoro ten napis rzuca się najbardziej w oczy, to jest to nazwą ginu. Jednak gdy spojrzymy w lewy dolny róg etykiety, to zobaczmy jego prawdziwą nazwę „Sole e Luna„. W tłumaczeniu na język polski „Słońce i księżyc”, a „Walcher” to nazwa destylarni.

Walcher Gin, a wlaściwie Sole e Luna Bio Gin
Walcher Gin, a wlaściwie Sole e Luna Bio Gin

Pierwsze co przyciągnęło mój wzrok, to butelka. Z ciekawości wziąłem ją do rąk, a potem zrobiło się jeszcze ciekawiej. Okazało się, że to Bio Gin. Z tyłu butelki był numer z certyfikatem bio dla destylarni.

Walcher Gin, a wlaściwie Sole e Luna Bio Gin
Certyfikat dla destylarni.

Sole e Luna to bio gin, produkowany we włoskiej destylarni Walcher znajdującej się w Południowym Tyrolu. Została założona w 1966 przez Alfonsa Walchera i do tej pory znajduje się w rodzinnych rękach.

Walcher Gin, a wlaściwie Sole e Luna Bio Gin
Sole e Luna

O Sole e Luna jest mało informacji, gin został wypuszczony na niemiecki rynek. Wiadomo, że ma certyfikację Bio. Na stronie producenta znajdował się informacja o tym samym ginie, jednak dodatkowo leżakowanym w beczkach po sherry. Tam już można było znaleźć informację, że do produkcji ginu użyto 24 różnych botaników. Niestety nie podano jakich, wiadomo, jedynie, że jałowiec. Gin jest butelkowany w 500 ml butelki o mocy 40%.

Nota smakowa:

NOS: słodki, jałowiec, cytrusy, arcydzięgiel, zioła, anyż, koper.
SMAK: słodki cytrusy, jałowiec, arcydzięgiel, tymianek, zioła, pokrzywa, rumianek.
FINISH: słodki, cytrusy, jałowiec, koper, anyż.
ABV: 40%.
Kraj: Włochy.

Degustacja ginu.
Degustacja.

Subiektywnie ode mnie:

Bardzo delikatny i przyjemny gin. W aromacie cytrusy, jałowiec i zioła. W smaku tak samo. W finishu delikatny posmak pieprzu. Bardzo dobrze piję się go samego, na ciepło bez żadnych dodatków. Moc alkoholu nie jest odczuwalna, a czuć jedynie jakość dobrych ,składników. Dobrze też łączy się z delikatnym tonikiem. Cena/jakoś bardzo dobrze się tu prezentuję. A właściwie mógłbym powiedzieć, że mamy perełkę bo za cenę około 60 zł, dostajemy Bio Gin w stylu śródziemnomorskim, który naprawdę świetnie smakuje. Z czystym sercem, mogę polecić, że można wziąć w ciemno.

Logo destylarni Walcher.
Logo destylarni Walcher.

Cena: 60 zł

Można kupić np tutaj:

  • Auchan

Autor: Rafał Stanowski