Four Pillars Navy Strength to już trzeci gin z destylarni Four Pillars goszczący na blogu po Four Pillars Rare Dry i Four Pillars Bloody Shiraz Gin. Jest to odpowiedź destylarni na kategorię ginów Navy Strength.

Four Pillars Navy Strength
Four Pillars Navy Strength

Giny w kategorii Navy Strength nawiązują do marynarskiej tradycji, kiedy to najniższa rangą załoga dostawał co wieczór porcję ginu. Rum i whisky pili Ci wyżsi rangą. Gin ten charakteryzował się mocą powyżej 57%. Takie stężenie alkoholu powodowało, że wymieszany gin z prochem dało się zapalić. Co właśnie było testem w świecie marynarzy, czy zawartość alkoholu jest „słuszna” 🙂

Four Pillars Navy Strength
Four Pillars o swoim ginie.

Four Pillars Navy Strength jest otrzymywany z spirytusu destylowanego na bazie pszenicy. Do jego destylacji używa się 12 składników: jałowiec, zielony kardamon, nasiona kolendry, liście tasmańskiej lanceloty pieprzowej, mirt cytrynowy, anyż, cynamon, arcydzięgiel, lawenda, pomarańcze, kurkuma, świeży imbir. Na szyjce każdej butelki jest informacja z nazwami alembików, które zostały użyte podczas destylacji, numer partii i numer butelki. Gin jest butelkowany z mocą 58,8% .

Four Pillars Navy Strength
Etykieta ginu.

Nota smakowa:

NOS: Intensywny, cytrusy, jałowiec, mięta, kolendra.
SMAK: Słodki, jałowiec, intensywny, cytrusy, pomarańcza, mięta, kolendra, arcydzięgiel, pieprz.
FINISH: Słodki, mięta, pomarańcza, cytrusy, jałowiec, pieprz.
ABV: 58,8%.
Kraj: Australia.

Four Pillars Navy Strength
Four Pillars Navy Strength – degustacja!

Subiektywnie ode mnie:

Większa moc w porównaniu do Rare Dry Gin dała dużo większą intensywność. Aromat jest bardziej intensywny, jednak posiada mniej aromatów. W smaku nie czuć mocy. Gin jest intensywny, przyjemny. Co ciekawe, gdy próbowałem go bez żadnych dodatków, to nie było czuć mocy trunku. Jednak ja polecam go pić w połączeniu z tonikiem, tam idealnie się odnajduje. Warto spróbować.

Cena: 267 PLN

Można kupić np tutaj:

Autor: Rafał Stanowski