Name & Nature Gin dostępny w M&P Wina i Alkohole Świata. Przeglądając ich stronę, moją uwagę przyciągnęła etykieta i butelka, a i cena była zachęcająca. Po szybkim sprawdzeniu okazało się, że producentem jest irlandzka destylarnia West Cork, która produkuje dobrą whiskey. A w pamięci jeszcze mam ich innych gin, Garnish Island Gin, który gościł już na blog Gin #9 – Garnish Island Gin, a dobrze go wspominam. Po chwili namysłu zamówiłem!

Name & Nature Gin
Name & Nature Gin

Na stronie producenta nie ma informacji na temat tego ginu. Przeglądając internet w poszukiwaniu informacji, zauważyłem jedynie, że jest dostępny tylko u nas w kraju i Niemczech.

Name & Nature Gin
Etykieta z bliska.

Do produkcji ginu używany jest alkohol uzyskany z jęczmienia, który został wydestylowany w miedzianym alembiku. Użyte składniki, o których znalazła się informacja na etykiecie to jałowiec, skórki cytrusów, arcydzięgiel, korzeń lukrecji, strączyniec, korzeń irysa. Gin jest butelkowany z mocą 40%, a do zamknięcia butelki został użyty korek.

Name & Nature Gin
Z lewej strony etykiety są wypisane użyte składniki.

Nota smakowa:

NOS: Słodki, cytrusy, jałowiec, arcydzięgiel, pieprz, lukrecja, landrynki.
SMAK: Słodki, cytrusy, pieprz, jałowiec, arcydzięgiel, guma balonowa, landrynki, mięta.
FINISH: słodki, cytrusy, pieprz, jałowiec.
ABV: 40%.
Kraj: Irlandia.

Subiektywnie ode mnie:

Name & Nature Gin ma ciekawą etykietę, a do tego dobrze dobraną butelkę i coś, co lubię, czyli do zamknięcia butelki użyty został korek. To wszystko sprawia, że całość przyciąga wzrok. Zawartość jest bardzo przyjemna dla nosa. Intensywny aromat, w którym czuć jałowca, cytrusów, trochę czarnego pieprzu. Piję się go dobrze, słodki, dużo cytrusów, jak i jałowca z nutką czarnego pieprzu i mięty, a między czasie gdzieś smak landrynek. Finish wyjątkowo przyjemnym, jest dużo słodyczy i cytrusów, a i smak alkoholu jest całkowicie pokryty.

Name & Nature Gin
Degustacja ginu.

Gin ten można pić samemu, najlepiej lekko chłodzony. W połączeniu z tonikiem będzie dobrą pozycją na ciepłe dni. Na pewno pozwoli się zrelaksować po ciężkim dniu lub przyjemnie spędzić popołudnie.

Podsumowując Name & Nature Gin to dobry wybór z mojej perspektywy. Patrząc na stosunek ceny i jakości można się bardzo pozytywnie zaskoczyć. Polecam!

Cena: 79,9 PLN
Można kupić np. tutaj:

Autor: Rafał Stanowski