Hendrick’s Midsummer Solstice Gin to limitowany gin, który ukazał się w 2019 roku. Za kreację tego ginu odpowiada Lesley Gracie, Master Distiller w destylarni Girvan, odpowiedzialna za produkcję ginów Hendrick’s. Destylarnia ta jest własnością firmy William Grant’s & Sons, producenta m.in whisky Grant’s, Gelnfiddich czy Balvenie.

Hendrick's Midsummer Solstice Gin
Hendrick’s Midsummer Solstice Gin

Hendrick’s Midsummer Solstice Gin to mógłbym nazwać „wzbogacona” wersja Hendrick’s Gin. „Midsummer Solstice” to z języka angielskiego na „Przesilenie letnie”. To właśnie ten okresem, kiedy wszystko już zakwitło, był inspiracją dla tej kreacji. Do powstania ginu użyto 11 składników: arcydzięgiel, kminek, rumianek, kolendra, pieprz kubeba, czarny bez, jałowiec, skórki z cytryny i pomarańczu, korzeń irysa, krwawnik pospolity. Każdy składników jest macerowany przez 24 godziny, a potem destylowany. Po destylacji dodawany jest ekstrakt z róży, ogórka i kwiatów. Finalnie gin jest butelkowany z mocą 43,4%.

Hendrick's Midsummer Solstice Gin
Hendrick’s Midsummer Solstice Gin

Nota smakowa:

NOS: Słodki, czarny bez, jałowiec, róża, cytrusy, przyprawy, syrop ziołowy, kwiaty.
SMAK: Słodki, czarny bez, jałowiec, pieprz, cytrusy, owoce, przyprawy.
FINISH: Czarny bez, jałowiec, pieprz, cytrusy, przyprawy.
ABV: 43,4%.
Kraj: Szkocja.

Subiektywnie ode mnie:

Kawał dobrej roboty, tak mogę określić ten gin. Piękny zapach róży, kwiatów, czarnego bzu, bardzo dużo przyjemnej słodyczy dla nosa. W smak jest podobnie oprócz wpływu jałowca, dużo słodyczy cytrusy, owoce, cytryny czarny, róża, ogórek, na pewno udział też ma ekstrakt z kwiatów, a w tle dla balansu trochę przypraw i pieprzu. W finisz dużo czarnego bzu, jałowca, cytrusów, w tle przyprawy i pieprz. Cała kompozycja jest bardzo dobra, orzeźwiająca, przyjemna dla nosa. Idealna pozycja na ciepły dzień, aby się orzeźwić w towarzystwie dobrego toniku. Mam nadzieję, ta edycja jeszcze kiedyś wróci w tej lub podobnej formie.

Hendrick's Midsummer Solstice Gin
Hendrick’s Midsummer Solstice Gin

Cena: 245 PLN.
Można kupić np tutaj:

Autor: Rafał Stanowski