Christies London Dry Gin tak samo, jak w przypadku poprzednio opisywanego ginu Gin #55 – Name & Nature Gin, przyciągnął moją uwagę ceną. Przeglądałem stronę M&P Wina i Alkohole Świata, aby uzupełnić zamówienie. Czynnikiem decydującym o wyborze był producent, czyli szkocka destylarnia Loch Lomond.

Christies London Dry Gin
Christies London Dry Gin.

Podobnie ja w przypadku poprzednio opisywanego ginu, tu też ciężko znaleźć informację o nim. Na stronie producenta nie ma o nim żadnej wzmianki.

Bazując na informacjach ze strony importera, gin ten był trzykrotnie destylowany w miedzianych alembikach. Bazą ginu jest alkohol na bazie pszenicy. Do jego produkcji użyto: jagód jałowca, nasion kolendry, arcydzięgla, imbiru, cynamonu, skórki owoców cytrusowych oraz ziół. Gin jest zrobiony w stylu London Dry. Butelkowany z mocą 40%.

Christies London Dry Gin
Degustacja Ginu.

Nota smakowa:

NOS: Intensywny, ziołowy, jałowiec, arcydzięgiel, irys.
SMAK: Słodki, mięta, jałowiec, arcydzięgiel, cytrusy, wata cukrowa, zboża nuta, wanilia.
FINISH: Słodki, ziołowy, jałowiec, arcydzięgiel, czarny pieprz.
ABV: 40%.
Kraj: Szkocja.

Subiektywnie ode mnie:

Gin ma swój charakter. W nosie jest rześko, mocno ziołowe uderzenie z jałowcem i cytrusami. Przez co już na starcie gin jest bardzo orzeźwiający. W smaku jest jest słodko delikatnie z jednej strony z drugiej uderzanie kardamonu i czarnego pieprzu. Przyjemny finish. Gin ten nadaje się do picia bez dodatków lub z dodatkiem kostek lodu. Świetnie się sprawdza w połączenia z klasycznym tonikiem.

Mimo, że może etykieta i butelka nie sugeruje, ale jest to gin bardzo dobrej jakości, tym bardziej jeśli spojrzymy na jego cenę. Warto się w niego zaopatrzyć!

Christies London Dry Gin
Christies London Dry Gin.

Cena: 73-79 PLN.
Można kupić np tutaj:

Autor: Rafał Stanowski