Garnish Island Gin produkowany jest przez zlokalizowaną w południowo-wschodniej części Irlandii Destylarnię West Cork. Około 40 km od wspomnianej destylarni, w zatoce Bantry, znajduje się wyspa Garnish. Słynie głównie z pięknych ogrodów zaprojektowanych przez Annan Bryce i Harold Peto w 1953 roku. Jedno z tych miejsc – ogród włoski oraz unoszące się w nim aromaty i specyficzny mikroklimat były inspiracją do stworzenia ginu.

Mapa wyspy Garnish

Mapa wyspy Garnish


Producent nie podaj, jakich użył zioł, przypraw czy roślin przy destylacji Garnish Island Gin. Wiadomo tylko, że powstał na bazie ośmiu składników, a jedynym pewnym na 100% jest jałowiec. Do destylacji użyto miedzianego alembika, a finalny produkt był filtrowany na zimno.

Ogród na wyspie Garnish

Ogród na wyspie Garnish

Nota smakowa:

NOS: Słodki, jałowiec,cytrusy, rozmaryn, tuymianek, lawenda,
SMAK: Słodki, cytrusy, sosona, kardamon, jałaowiec, tymianek, rozmaryn
FINISH: Słodki, cytrusy, kardamon, jałowiec, rozmaryn, cytrusy
ABV: 40%
Kraj: Irlandia

Garnish Island Gin

Garnish Island Gin

Subiektywnie ode mnie:

Duża ilość przyjemnych aromatów, wśród których możemy wyróżnić cytrusy oraz zapach kwiatów i lawendy. Mieszanka drzew igielnych i cytrusów daje bardzo delikatny smak i gwarantuje przyjemność podczas picia. Wrażenie przebywania w ogrodzie w pełni oddali klimat miejsca, które było inspiracją do wyprodukowania tego ginu.

Garnish Island Gin

Garnish Island Gin


Cena: około 120 zł
Można kupić np tutaj:
https://wina-mp.pl

Autor: Rafał Stanowski