Herno Old Tom Gin to jeden z ginów pochodzący z destylarni Herno w Szewcjii. Założycielem jest Jon Hillgren , który w 1999 wyjechał do Londynu, gdzie pracował za barem i poznał świat ginów. Skończył tam studia i zaczął procować jako urzędnik, jednak marzył o produkcji własnych ginów. W 2011 roku wraz z zakupem farmy w miejscowości Dala marzenie się spełniło. Destylarnia ruszyła, a jej sukces spowodował, że potrzebna była rozbudowy już w 2014 roku.

Herno Old Tom Gin
Herno Old Tom Gin

Herno Old Tom Gin pojawił się na rynku w 2014 roku. Jak nazwa wskazuje, jest to gin z gatunku Old Tom, o którym pisałem w tym wpisie. Do produkcji ginu jest używany Jałowiec z Macedonii, Wiązówka z naszego kraju, Kolendra z Włoch, Cynamon z Indonezji, Czarny Pieprz ze Sri Lanki, Wanilia z Madagaskaru, Czerwona borówka ze Szwecji i skórki z cytryny z Hiszpanii. W trakcie destylacji jeszcze jej dodawany miód. Wszystkie produkty, są organiczne i posiadają certyfikaty. Gin też ma na etykiecie informację, że jest ginem organicznym. Na etykiecie jest podobizna kota, który nawiązuję do historii powstania gatunku Old Tom. Produkowany jest w małych partiach tzw „small batch”. Na butelce znajduje się informacja o numerze partii i butelki. Gin jest butelkowany z mocą 43%.

Herno Old Tom Gin
Herno Old Tom Gin
Herno Old Tom Gin
Herno Old Tom Gin

Nota smakowa:

NOS: Słodki, jałowiec, cytrusy, kolendra, przyprawy.
SMAK: Słodki, jałowiec, miód, zioła, cytrusy, przyprawy.
FINISH: Słodki, cytryny, miód, przyprawy.
ABV: 43%.
Kraj: Szwecja.

Herno Old Tom Gin
Herno Old Tom Gin

Subiektywnie ode mnie:

Gdyby, ktoś dał mi w ciemno ten gin, nie powiedziałbym, że jest to Old Tom. Gin jest lekko słodki, ale jałowiec, cytrusy i przyprawy naprawdę robiła super robotę. Bardzo ciekawy aromat i smak. Pije się go bardzo dobrze. A z dobrym tonikiem, będzie stanowić świetne połączenie.

Cena: 160 PLN
Dystrybutorem w Polsce jest: Sake Maruta

Autor: Rafał Stanowski