Herbarius Gin Polski Gin Rzemieślniczy to obecnie jeden z nielicznych polskich kraftowych ginów na rynku. Butelkę otrzymałem dzięki uprzejmości producenta. Sprawdźmy zatem, co się kryje w środku.

Herbarius Gin
Herbarius Gin

Pan Maciej Podhajny, podróżnik i pasjonata ginu, wielokrotnie odwiedzał Wielką Brytanię. Zachwycony ilością i różnorodnością dostępnych ginów, postanowił stworzyć gin wysokiej jakości na naszym rynku. Od pomysłu do realizacji minęło kilka lat, a na recepturę miały wpływ podróże do Azji, a w szczególności do Indii. Zatem jak powstał gin?

Herbarius Gin
Herbarius Gin

Herbarius Gin Polski Gin Rzemieślniczy powstaje na bazie wysokiej jakości spirytusu zbożowego. Spirytus jest macerowany 13 botanikami, w tym wiadomo, że zostały użyte: jałowiec, kolendra, arcydzięgiel, kardamon, goździki i skórki cytrusów. Reszta jest owiana tajemnicą. Destylacja odbywa się w miedzianych alembikach. Z każdej partii powstaje kilkaset butelek. Na etykiecie każdej butelki znajduje się informacja o numerze destylacji, dacie rozlewu, numerze butelki, a do tego widnieje podpis twórcy ginu. Gin sprzedawany jest w butelkach 500 ml, o mocy 45%.

Herbarius Gin
Herbarius Gin

Nota smakowa:

NOS: Słodki, mocno ziołowy, jałowiec, kardamon, goździki, trochę cytrusów, arcydzięgiel, kolendra, drzewa iglaste.
SMAK: Słodki, jałowiec, kardamon, goździki, pokrzywa, sosna, cytrusy.
FINISH: Słodki, jałowiec, kardamon, goździki, anyż, cytrusy, syrop na gardło.
ABV: 45%.
Kraj: Polska.

Herbarius Gin
Herbarius Gin

Subiektywnie ode mnie:

Bardzo mocno ziołowy zapach, który intryguje. Cały czas z czymś się kojarzy. Jednak z czym? Ja znalazłem nuty iglaste, kardamon, goździki, arcydzięgiel. Jednak jest tego dużo więcej. Sam zapach jest przyjemny, a możliwość go odkrywania, sprawia przyjemność. Na języku nie czuć 45%, za to jest dużo ziołowej słodyczy w tle z kolonialnymi przyprawami i cytrusami. Całość dobrze się pije. Finish jest słodko-ziołowy, trochę przypominał mi z dzieciństwa syrop na kaszel. Całość prezentuje się bardzo dobrze. Mamy tu kawał serca włożonego w zrobienie ginu wysokiej jakości, który możemy pić z przyjemnością samego, na kostkach lodu lub z tonikiem. W przypadku użycia toniku polecam użycie klasycznego toniku. Moim zdaniem warto się zaopatrzyć w ten gin!

Cena: 159-179 zł
Można kupić np tutaj:

Autor: Rafał Stanowski