Bergerac London Dry Gin, a raczej moje skojarzenie mówi, że to bardziej Biedronka London Dry Gin. Gin, który możemy znaleźć na półkach sieci dyskontów Biedronka. Za produkcją tego ginu stoi polska firma Henkell Freixenet, która w swoim portfolio ma m.in. Lubuski Gin czy Pink Gin.

Bergerac London Dry Gin
Bergerac London Dry Gin

O samy ginie wiadomo prawie nic. Na stronie producenta trudno znaleźć jakiekolwiek informacje na temat tego ginu. Jedyne czego możemy być pewni, to to, że przy produkcji użyto jałowca i jest wyprodukowany w stylu London Dry. Gin jest sprzedawany w butelkach o pojemności 700 ml i mocy 37,5%.

Bergerac London Dry Gin
Etykieta ginu.

Nota smakowa:

NOS: Słodki, lekko alkoholowy, cytrusy, jałowiec, mięta.
SMAK: Słodki, cytrusy, jałowiec, mięta, cynamon, jabłko.
FINISH: Słodki, cytrusy, jałowiec, mięta, jabłko, pieprzny, trochę skórki z ziemniaka.
ABV: 37,5%
Kraj: Polska.

Bergerac London Dry Gin
Degustacja ginu.

Subiektywnie ode mnie:

Zacznijmy od butelki, a właściwie do etykiety Bergerac London Dry Gin, którą nawiązuje trochę do starych edycji ginu Gordon’s. Duży napis London Dry Gin niby mówi o stylu produkcji, jednak czy każdy wie, co kryje się za tym określeniem. Na kontretykiecie nie ma żadnych informacji praktycznie. Jednym słowem mamy gin zagadkę w niskiej cenie. Z mojej perspektywy takie podejście do konsumenta mi się nie podoba.

Bergerac London Dry Gin
Bergerac London Dry Gin

Sam gin jest przyjemny, słodki, cytrusowy z jałowcem i miętą w tle. Jednak produkt ten został stworzony z myślą o imprezie domowej, aby wypić z tonikiem. I tak w sumie najlepiej go pić, bo słodycz ginu, łączy się dobrze z gorzkim smakiem toniku, do tego kilka kostek lodu i mamy w niedużych pieniądzach możemy mieć udany wieczór. Oczywiście pod warunkiem, że nie przykładamy dużej wagi do aromatu i smaku, a mamy ochotę na Gin&Tonik w wersji budżetowej.

Jeżeli ktoś szuka typowego smaku ginu, jak nam w Beefeater to może się rozczarować, jednak jeśli delikatnego ginu, gdzie zapach jałowca nie będzie na pierwszym planie, to może być dobry wybór, jeśli chodzi o półkę budżetową. Jednak mają blisko Kauflanda, to wybrałbym się tam, bo Gregory’s w tej samej kwocie.

Cena: 30 zł
Można kupić np tutaj:

  • Biedronka

Dziękuję za przeczytanie mojej recenzji i noty smakowej. Jeśli Ci się podobała, proszę zaglądaj tu częściej lub na FB czy Instagramie.

Autor: Rafał Stanowski