Malfy Con Arancia to już 3 gin z rodziny Malfy. Wcześniej na blog znalazły się Malfy Originale i Malfy Con Limone. Malfy to włoski gin produkowany w destylarni Torino Distillati znajdującej się w Moncalieri na obrzeżach Turynu.

Malfy Con Arancia
Malfy Con Arancia

Na butelce jak i etykiecie znajduje się skrót „G.Q.D.I.”, który z informacji na stronie producenta oznacza „Gin di qualità distillato in Italia” – co jest gwarantem jakości i oryginalności ginu wyprodukowanego na terenie Włoch.

Malfy Con Arancia
Malfy Con Arancia

Malfy Con Arancia jest destylowany na bazie spirytusu uzyskanego z pszenicy. Do jego produkcji używanych jest 7 składników: jałowiec, kolendra, lukrecja, anyż, strączyniec, skórki cytrusów (pomarańcz i grejfrut). Czerwone Sycylijskie pomarańcze czyli motyw przewodni ginu są macerowane wraz z jagodami jałowca przez 36-godzin. Następnie następuje destylacja z wyżej wymienionymi składnikami. Finalnie gin butelkowany jest z mocą 41%.

Malfy Con Arancia
Zamykan na korek.

Nota smakowa:

NOS: Pomarańcze, jałowiec, anyż.
SMAK: Słodki, pomarańcze, jałowiec, kolendra, anyż.
FINISH: Słodki, pomarańcze, jałowiec.
ABV: 41%.
Kraj: Włochy.

Subiektywnie ode mnie:

Malfy Con Arancia
Piękny czerwony kolor ginu w kieliszku.

Pomarańcze, pomarańcze i jeszcze raz pomarańcze. Na każdym etapie poznawania to one grają pierwsze skrzypce, w tle jest jałowiec i inne składniki. Jest przyjemny, słodki i pomarańczowy. Idealny na ciepłą pogodą, aby odpocząć. W połączeniu z tonikiem smakuje bardziej jak sok pomarańczowy, tylko taki wysoko procentowy. Powoduje to, że zawartość szkła bardzo szybko schodzi. Polecam mieć butelkę w domu!

Cena: 99-120
Można kupić np tutaj:

Autor: Rafał Stanowski