Malfy Gin Originale to pozycja, której raczej nie znajdziemy na półkach sklepowych dużych marketów, a w sklepach specjalistycznych i dobrach restauracjach, pubach, koktajlbarach (przynajmniej tak jest w przypadku Wrocławia).

Malfy Gin Originale
Malfy Gin Originale

Malfy Gin produkowany jest we Włoszech w miejscowości Moncalieri na obrzeżach Turynu w Torino Distillati prowadzoną przez rodzinę Vergnano.

Malfy Gin Originale
Malfy Gin Originale

Jak to bywa we włoskim stylu butelka i etykieta jest starannie i elegancko zaprojektowana. Na etykiecie widnieją cztery litery „G.Q.D.I.” co oznacza 'Gin di qualità distillato in Italia’ – co jest gwarantem jakości i oryginalności. (Przynajmniej tak twierdzą na stronie producenta). Niebieski kolor w podstawie butelki jest inspirowany kształtem górskich jezioro, a kolor etykiety nawiązuje do koloru ośnieżonych szczytów, które odbijają się w tafli wody ów jezior. Inspiracja ta wzięła się z tego, iż Carlo Vergnano jest zapalonym alpinistą i kocha góry.

Malfy Gin Originale
Malfy Gin Originale

Malfy Gin Originale produkowany jest przy użyciu procesu destylacji pod zmniejszonym ciśnieniem. Do produkcji jest używana górska woda z gór Monviso — najwyżej położonego źródła wody we Włoszech. W trakcie destylacji używane są m.in. jałowiec, kolendra, lukrecja, strączyniec, skórki cytrusów. Gin jest butelkowany z mocą 41%.

Nota smakowa:

NOS: Słodki, świerzy, kolendra, jałowiec, arcydzięgiel, cytrusy, kardamon.
SMAK: Słodki, cytrusy, jałowiec, arcydzięgiel, kardamon, kolendra.
FINISH: Słodki, jałowiec, kardamon, cytrusy, arcydzięgiel, lekko przebijający się alkohol.
ABV: 41%.
Kraj: Włochy.

Subiektywnie ode mnie:

przypomina mi trochę cytrusowy płyn do naczyń. Dużo cytrusów, słodkości i ziół. W smaku delikatny i równie słodki. Na pierwszym palnie znów bardzo dużo Cytrusów, do tego kolendra i jałowiec. Finisz cytrusowy, jednak tu już przebija się trochę alkohol. Jest to bardzo dobry gin, jednak moim zdaniem bardziej do picia z dobrej jakości tonikiem niż samemu. Bardzo polecam spróbować!

Malfy Gin Originale
Malfy Gin Originale

Cena: 110 zł
Można kupić np tutaj:

Autor: Rafał Stanowski