Dictador Colombian Treasure Gin to jeden z dwóch ginów produkowanych przez destylarnię Dictador. Drugą, Dictador Colombian Ortodoxy Gin, opisałem w poprzednim poście, gdzie też umieściłem informację o, tym jak doszło do powstania ginu. Serdecznie zapraszam do przeczytanie tego postu.

Dictador Colombian Treasure Gin
Dictador Colombian Treasure Gin

Dictador Colombian Treasure Gin, w przypadku jak poprzednio opisywany gin, jest destylowany ze spirytusu na bazie trzciny cukrowej. Bazą tego ginu jest owoc występujący tylko w Kolumbii, który po angielsku nazywa się limon mandarino, czyli krzyżówka limonki i mandarynki. Do produkcji ginu używane jeszcze m.in. są jagody jałowca, kardamon, kolendra, arcydzięgiel, pieprz, lukrecja, rozmaryn, skórki cytrusowe. Gin jest leżakowany przez 35 tygodni w beczkach po rumie Dictador. Butelkowany z mocą 43%

Dictador Colombian Treasure Gin
Dictador Colombian Treasure Gin

Nota smakowa:

NOS: słodki, miód, cytrusy, arcydzięgiel, jałowiec, pomarańcza, zioła, cytrusy, mięta, wata cukrowa, hibiskus.
SMAK: słodki, miód, cytrusy, arcydzięgiel, jałowiec, zioła, trzcina cukrowa, pieprz, wanilia, mięta.
FINISH: jałowiec, cytrusy, miód, arcydzięgiel, landrynki, trzcina cukrowa, zioła, mięta.
ABV: 43%.
Kraj: Kolumbia.

Subiektywnie ode mnie:

Dictador Colombian Treasure Gin miałem okazję pić nie raz, za nim trafił na bloga. Prywatnie to jeden z moich ulubionych ginów. Ma ciekawy aromat, w którym dużo się siedzie. W smaku jest podobnie. Dużo cytrusów, jałowca, ziół, a do tego miód, wanilia, trzcina cukrowa, które są wpływem dojrzewania rumu w beczkach po rumie. Gin jest tak skomponowany, że można go pić samego, z kostką lodu i sprawia przyjemność. W połączeniu z tonikiem nie traci swojego charakteru, a zyskuje na rześkości. Jest to pozycja, która polecam każdemu, a nawet polecam mieć w domu.

Dictador Colombian Treasure Gin
Dictador Colombian Treasure Gin

Cena: 160 -230
Można kupić np tutaj:

Autor: Rafał Stanowski