Larios Rose Mediterranea to już drugi gin spod marki Larios na blogu. Wcześniej był już recenzowany, Larios 12 jeden z najpopularniejszy ginów na świeci i nr 1 w Hiszpanii, gdzie jest produkowany. Rosa wpisuję się kategorię „Pink Ginów”. Czy będąc na zakupach, warto sięgnąć po tę butelkę?

Larios Rose Mediterranea
Larios Rose Mediterranea

Larios Rose Mediterranea jest odpowiedzią od marki Larios na zapotrzebowanie w kategorii „Pink Gin”, czyli w takich, w których w aromacie i smaku są truskawki, maliny. Gin jest czterokrotnie destylowany. DO jego produkcji używany jest jałowiec, cytrusy i truskawki. Gin jest sprzedawany w 700 ml butelkach o mocy 37,5%.

Larios Rose etykieta
Larios Rose etykieta

Nota smakowa:

NOS: Słodki, truskawki, trochę maliny, guma balonowa, jałowiec, landrynki.
SMAK: Słodki, truskawki, maliny, jałowiec, trochę cytrusów i pieprz.
FINISH: Słodki, truskawki, jałowiec, cytrusy.
ABV: 37,5%
Kraj: Hiszpania.

Subiektywnie ode mnie:

Degustacja Larios Rose Mediterranea
Degustacja Larios Rose

Zapach jest bardzo przyjemny, słodki, landrynki, truskawki, trochę jałowca i gumy balonowej. Zapach truskawki jest bardzo naturalny. W smaku jest bardzo słodko, truskawki, jałowiec, malina i cytrusy. Czuć, że gin jest dosładzany. To też wychodzi w finishu, gdzie jest dużo truskawki. Gin ładnie pachnie jednak ciężko do dużo wypić samemu, bo jest zdecydowanie za słodki.

Larios Rose z tonikiem
Larios Rose z tonikiem

W połączeniu z tonikiem jest słodki, truskawki są dalej naturalne, ale już bardziej stonowane. W smaku truskawka dobrze łączy się z gorzkim smakiem toniku, dając dobry kontrast. Jednak wszystkie inne smaki i aromaty zniknęły, truskawka dominuje. To jest dobra pozycja na ciepły dzień lub na babski wieczór.

Gin też jest często sprzedawany w zestawie z kieliszkiem. I ten zestaw warto moim zdaniem wtedy kupić, ja czasami korzystam z tej szklanki i jest dość poręczna.

Cena: 70-80 PLN

Można kupić np tutaj:

Dziękuję za przeczytanie mojej recenzji i noty smakowej. Jeśli Ci się podobała, proszę zaglądaj tu częściej lub na FB czy Instagramie.

Jeśli ten wpis był dla Ciebie przydatny możesz mi postawić wirtualną kawę. Z góry dziękuję!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Autor: Rafał Stanowski