Mrs Jonston Hibiscus Infused Gin to drugi gin po Jonston Polish Dry Gin z polskiej kraftowej destylarni ginu Jonston Distillery położonej w Lesznie, który zagościł na blogu. Nazwa destylarni nawiązuje do postaci Jana Jonstona, XVII-wiecznego lekarza, naukowca. Część swojego życia spędził w Lesznie, gdzie był głównym lekarzem. Oprócz medycyny zajmował się ornitologią, botaniką czy filozofią. Był twórcą wielu ważnych dzieł encyklopedycznych w swoim czasie. Polecam poczytać więcej o tej osobie. Naprawdę sporo osiągnął.

Mrs Jonston Hibiscus Infused Gin
Mrs Jonston Hibiscus Infused Gin

Elementem, który przyciągana uwagę na etykiecie to na pewno logo. I może na początek może wydać się zagadkowe. A to w rzeczywistości stojące dwa naprzeciwko siebie Jelonki Rogacze, jedne z największych chrząszczy w naszym kraju, podlegające częściowej ochronie. Znajdują się też na górze korku. Miedziany kolor nawiązuje do koloru miedzy, z wykonane są alembiki.

Mrs Jonston Hibiscus Infused Gin
Etykieta ginu.
Mrs Jonston Hibiscus Infused Gin
Korek z logo.

W destylarni zostały zainstalowane dwa alembiki: Paul i Kate. Z każdej partii powstaje 150 butelek. Na butelce każdej butelki jest informacja o nazwie aparatu, partii i numerze butelki. Jonston Polish Dry Gin powstaje w alembiku o imieniu Paul.

Mrs Jonston Hibiscus Infused Gin
Informacja o nazwie alembiku, numerze partii i butelki.
Mrs Jonston Hibiscus Infused Gin
Informacja o nazwie alembiku, numerze partii i butelki.

Do produkcji ginu używany jest wysokiej jakości krajowy spirytus zbożowy. To w nim następuje częściowa maceracja składników, a część jest poddawana infuzji parowej. Potem całość jest poddawana ponownej destylacji. A tymi składnikami są: jagody jałowca, kolendra, korzeń i nasion dzięgla, korzeń lukrecji, korzeń irysa, kardamon, skórki z pomarańczy, liści kafiru, kwiatu hibiskusa, cynamon cassia, rozmaryn, kwiaty i owoce róży. Gin butelkowany jest z mocą 40% i przedawny w butelkach o pojemności 700 ml.

Nota smakowa:

NOS: Słodki, cytrusy, pomarańcz, hibiskus, zioła, jałowiec, kwiaty.
SMAK: Słodki, cytrusy, jałowiec, hibiskus, kwiaty, miód, mięta, ziele angielskie, pieprz.
FINISH: Słodki, hibiskus, mięta, zioła, pieprz, pomarańcza.
ABV: 40%.
Kraj: Polska.

Mrs Jonston Hibiscus Infused Gin
Mrs Jonston Hibiscus Infused Gin

Subiektywnie ode mnie:

Muszę przyznać że infuzja Hibiskusem i cytrusami to bardzo dobry pomysł na odpowiedź na kategorię pink gin, czyli słodkich przyjemnych ginów najczęściej opartych na truskawce lub malinie. Tu też dostajemy przyjemny słodko-ziołowy aromat, w którym pierwsze skrzypce gra kwiatowy aromat hibiskusa z cytrusami, a później dochodzą zioła. Daje to bardzo ciekawą kombinację. W smaku jest również słodko i ciekawie, bo z jednej strony hibiskus, cytrusy, z drugiej wrażenie miodu i mięty w tle z jałowce. Bardzo ciekawie się to łączy, a całość jest kontrowana przez ziele angielskie i pieprz. Finish jest przyjemny słodki, hibiskus, cytrusy i zioła. Całość jest ciekawa, bo słodka, przyjemna jedna intrygująca. Ten gin bardzo przyjemnie się pije bez żadnych dodatków i jest łatwiejszy w odbiorze od wersji Dry. Przed połączeniem z tonikiem polecam samego go spróbować. Jeśli chodzi o tonik, to tu polecam już klasyczny lub delikatny tonik, aby nie wpłyną na aromat i smak oferowany przez gin. W połączeniu z tonikiem pije się go naprawdę przyjemnie, jest mocno odświeżający. Jest po prostu pysznie! Myślę, że panią przypadnie do gustu! Polecam!

Cena: 169
Można kupić np tutaj:

Dziękuję za przeczytanie mojej recenzji i noty smakowej. Jeśli Ci się podobała, proszę zaglądaj tu częściej lub na FB czy Instagramie.

Autor: Rafał Stanowski