Herno Sloe Gin to odpowiedz destylarni Herno na kategorię Sloe Gin. Mimo że w nazwie występuje określenie gin, to w praktyce jest to w naszym rozumieniu nalewka na bazie ginu, najczęściej do maceracji używa się owoców tarniny. Sloe Gin to tradycyjny napój alkoholowy w Wielkiej Brytanii spożywany na Boże Narodzenie.

Herno Sloe Gin
Herno Sloe Gin

Herno Sloe Gin jest dokładnie tak samo produkowany, jak już opisany Herno Gin. Do produkcji ginu jest używany Jałowiec z Macedonii, Wiązówka z naszego kraju, Kolendra z Włoch, Cynamon z Indonezji, Czarny Pieprz ze Sri Lanki, Wanilia z Madagaskaru, Czerwona borówka ze Szwecji i skórki z cytryny z Hiszpanii. Wszystkie produkty są organiczne i posiadają certyfikaty. Gin też ma na etykiecie informację, że jest ginem organicznym. Na butelce znajduje się informacja o numerze partii i butelki. Po destylacji gin jest macerowany przez 3 miesiące z owocami tarniny. Z jednego nastawu powstaje 1800 butelek o mocy 30%. Butelki mają pojemność 500 ml.

Herno Sloe Gin
Batch 2019, butelka 528.

Nota smakowa:

NOS: słodki, tarnina, jałowiec, cytrusy.
SMAK: słodki, jałowiec, cytrusy, tarnina, pieprz.
FINISH: słodki, tarnina, cytrusy, jałowiec, gorzki.
ABV: 30%.
Kraj: Szwecja.

Herno Sloe Gin
Herno Sloe Gin

Subiektywnie ode mnie:

Z naszej polskiej perspektywy bez dwóch zdań można powiedzieć, że jest to dobra nalewka z tarniny z akcentem jałowca i cytrusów. Ładnie pachnie, lekką odchłodzoną dobrze się piję. Można też użyć jako składnik koktajlu lub połączyć z tonikiem.

Cena: 239 PLN
Można kupić np tutaj:

Autor: Rafał Stanowski