Gin di Fiori trafiłem w sieci marketów Auchan. Z informacji na tylnej etykiecie wynika, że Auchan Polska jest dystrybutorem tego ginu.

Gin di Fiori
Gin di Fiori

Pod nazwą ginu mamy informację „Premium Italian Dry Gin”, pokazująca, z jakiego kraju pochodzi gin. Produkowany on jest w destylarni Vincenzi, która znajduje się pod Turynem. Destylarnia ta funkcjonuje od roku 1930 i jest znana głównie z likieru Bicerin.

Gin di Fiori
etykieta ginu

Na stronie destylarni figuruje jedne gin, jednak nie ma o nim żadnych informacji, a w internecie po wpisaniu „Gin di Fiori” było widać, że był dostępny jeszcze w USA i to by było na tyle. Na etykiecie z tyłu jednak podanych jest kilka składników użytych do produkcji ginu. Są to jałowiec, cytryna, rozmaryn, róża, cynamon. Na etykiecie widnieje informacja, że receptura tego ginu sięga 1930 roku. Gin jest butelkowany z mocą 40%.

Nota smakowa:

NOS: Intensywny, ziołowy, jałowiec, cytrusy, rozmaryn.
SMAK: Słodki, cytrusy, zioła, jałowiec, mięta, cytryna, rozmaryn, róża, cynamon.
FINISH: słodki, cytrusy, zioła, jałowiec, mięta, pomarańcza, cynamon.
ABV: 40%.
Kraj: Włochy.

Gin di Fiori
Gin di Fiori

Subiektywnie ode mnie:

Aromat ginu jest intensywny, dużo jałowca z cytryną, a w tle rozmaryn i zioła. W smaku jest duża odmiana, dużo cytrusów, jałowca, rozmaryn, cynamon i trochę róży. Dobrze się go pije. W połączeniu z tonikiem daje lekką i orzeźwiającą kompozycję. W ogólnym rozrachunku cena do jakości prezentuje się bardzo dobrze. Na pewno w tej kategorii cenowej, jest to gin warty uwagi i można go śmiało kupić.

Cena: 60-70 zł.
Można kupić np tutaj:

  • Auchan

Autor: Rafał Stanowski