Villa Ascenti Gin to była dla mnie duża niespodzianka. Podczas Whisky Live Warsaw: Whisky & Gin Festival 2019. Na stanowisku Diageo, gdzie zajrzałem aby sprawdzić jakie ciekawe whisky oferują, znalazła się butelka ginu. Nie mogłem się oprzeć, aby spróbować.

Villa Ascenti Gin
Villa Ascenti Gin

Villa Ascenti Gin pochodzi z Włoch, z miejscowości Santa Vittoria, znajdującej się w regionie Piemontu. Destylarnia pod tą samą nazwą Santa Vittoria została uruchomiona kosztem 420 tyś. euro. Do produkcji ginu używany jest spirytu uzyskiwany z winogron, ze szczepu Moscato. Podczas destylacji ginu używane są tylko składniki pochodzące z regionu Piemonu. M.in: jałowiec, tymianek, winogrona ze szczepu Moscato, mięta, krwawnik, wrotycz, szałwia. Butelkowany z mocą 41%.

Gin ten sprzedawany jest w 14 krajach w Europie w tym w Polsce. Pozycjonowany jest w segmencie premium.

Villa Ascenti Gin
Villa Ascenti Gin

Nota smakowa:

NOS: Słodki, delikatny, jałowiec, winogron, cytrusy, leśne zioła.
SMAK: Słodki, winogrona, jałowiec, cytrusy.
FINISH: Winogron, jałowiec, cytrusy.
ABV: 41%.
Kraj: Włochy.

Subiektywnie ode mnie:

Bardzo delikatny gin. Na pierwszy plan wybija się winogron, jałowiec i cytrusy. To daje naprawdę ciekawa mieszankę. Gin jest przyjemny do picia, delikatny, samemu dobrze się go pije. Bardzo pozytywnie mnie zaskoczył tym jak jest skomponowany. Jednak na co trzeba uważać to dobranie toniku, tak aby nie przysłonił ginu.

Villa Ascenti Gin
Villa Ascenti Gin

Cena: 215
Można kupić np tutaj:

Autor: Rafał Stanowski