Gin Lubuski to najbardziej popularny gin na polskim rynku. Swoich fanów zyskał ceną i dostępnością. Od niedawna pojawiły się również inne wersje tego ginu, w tym edycja, która została dodatkowo poddana leżakowaniu w beczkach Lubuski Aged Gin.

 Lubuski Aged Gin
Lubuski Aged Gin

Lubuski Aged Gin, to drugie wcielenie ginu Lubuski 7 Year Old. Zmieniono nazwę, etykietę i butelkę. Zacznijmy od etykiety butelki, widnieje na niej rok 1987. Jest to nawiązaniem do roku powstania oryginalnej receptury Ginu Lubiskiego. Każda jest indywidualnie numerowana. Gin ten powstaje z użyciem jałowca, producent nie podaje żadnych innych dodatkowych składników. Okres leżakowania w beczkach z dębu i kasztanowca wynosił 7 lat. Butelkowany z mocą 42%. Pojemność butelki to 500 ml.

 Lubuski Aged Gin
Lubuski Aged Gin

Nota smakowa:

NOS: Słodki, miód, wanilia, jałowiec, cytrusy, tymianek, anyż.
SMAK: Słodki, miód, wanilia, cytrusy toffi, czekolada, trochę jałowca.
FINISH: Słodki, miód, wanilia, zioła, trochę pieprzu, anyż.
ABV: 42%.
Kraj: Polska.

 Lubuski Aged Gin
Lubuski Aged Gin

Subiektywnie ode mnie:

Dziwny. Bardziej przypomina spirytus wlany do beczki, aby ten w niej dojrzał. Praktycznie nie czuć jałowca ani innych ziół, jeśli takowe zostały użyte. Za to są wszystkie charakterystyczne elementy, które oddaje dębina. Jak dla mnie ta pozycja ma mało co wspólnego z ginem. Beczki totalnie zabiły charakter ginu. Jednak sama w sobie jest dobry alkohol. Dobrze się go piej, jest słodki, przyjemny. Na pewno zakup nie będzie rozczarowaniem.

Na pochwałę zasługuje użyta butelka, profesjonalnie zrobiona etykieta. Dużo lepiej to wygląda niż pierwsze wcielenie tego ginu.

Cena: 40-60 zł.
Można kupić np. tutaj:

Autor: Rafał Stanowski