Podczas festiwalu Whisky&Friends 2019, mimo że nazwa sugeruje, że jest poświęcony whisky, to były też na nim inne alkohole do spróbowania. W tym kilka ginów. W porwaniu do zeszłorocznej edycji pojawił się nowy gin w portfolio firmy MP Alkohole i Wina Świata Gin Citrum.

Gin Citrum
Gin Citrum

Gin Citrum produkowany jest we francuskiej Prowansji. Region ten od dawna znany z ogromnej ilości ziół, choćby dobrze nam znane zioło prowansalskie w kuchni. Już w starożytności ceniono sobie zioła z tej okolicy i wiedzę lokalnych ludzi w tym zakresie.Distilleries et Domaines de Provence, producent ginu, została założona w 1898 roku. I mają już ponad 100-letnie doświadczenie w produkcji alkoholu opartego na ziołach.

Gin Citrum to gin typu distilled. W trakcie maceracji ze spirytusem używane są jagody jałowca, skórki limonki i cytryny, różowy pieprz i kardamon. Butelkowany jest z mocą 4

Gin Citrum
Gin Citrum

Nota smakowa:

NOS: Cytrusy, jałowiec, kardamon.
SMAK: Słodki, jałowiec, cytrusy, kolendra, lekko pikantny.
FINISH: Słodki, cytrus, jałowiec, kardamon.
ABV: 40%.
Kraj: Francja.

Subiektywnie ode mnie:

Gdyby, ktoś dał mi go do spróbowania w ciemno, powiedziałbym, że to dobra cytrynówka. Po pierwszym wrażeniu nigdy bym nie powiedział, że to gin. Jest bardzo dobrej jakości, w sumie można go pić z kieliszka, jak i w koktajlu. Choć z mojej perspektyw idealnie pasuje do połączenia gin&tonik w upalny dzień lub wieczorną porą, gdy mamy ochotę na niezobowiązujący mocno cytrusowy drink. Moim zdaniem dobrze będzie się łączył z wytrawnym tonikiem.

Gin Citrum
Gin Citrum

Cena: 119 zł
Można kupić np tutaj:

Autor: Rafał Stanowski