Mr. Gaston Gin Mizunara Cask Finish to jedne z czterech ginów produkowanych przez francuską destylarnię Tessendier, znajdującą się w Cognac. Region ten na całym świecie jest głównie znany z produkcji koniaków. Destylarnia działa od roku 1950, jednak winnica wokół niej funkcjonuje od 1880 roku. Jej założycielem był Gaston Tessendier, na którego cześć stworzono linię alkoholi sygnowanych jego imieniem.

Mr. Gaston Gin Mizunara Cask Finish
Mr. Gaston Gin Mizunara Cask Finish

Mr. Gaston Gin Mizunara Cask Finish powstaje na bazie organicznego spirytusu z pszenicy. Do produkcji ginu używanych jest pięć składników: jałowiec, kolendra, skórki z cytryny i mandarynki i kwiat czarnego bzu. Destylacja odbywa się w miedzianym alembiku. Po niej gin dojrzewa jeszcze przez trzy miesiące w beczce z japońskiego dębu Mizunara. Łącznie powstało 680 butelek o pojemności 700 ml i mocy 44%.

Mr. Gaston Gin  - tylna etykieta opsująca produkcję ginu.
Mr. Gaston Gin – tylna etykieta opsująca produkcję ginu.

Nota smakowa:

NOS: jałowiec, kolendra, cytryna, czarny bez, wanilia, miód
SMAK: Słodki, jałowiec, mandarynka, cytryna, kolendra, miód, wanilia, przyprawy korzenne, czarny bez.
FINISH: słodki, jałowiec, czarny bez, mandarynka, pieprz, dębina.
ABV: 44%
Kraj: Francja.

Mr. Gaston Gin Mizunara Cask Finish
Mr. Gaston Gin Mizunara Cask Finish

Subiektywnie ode mnie:

Ciekawy jest kolor ginu, bo jest lekko słomkowy i dobrze się zgryw z kolorem etykiety. To, co się mi przypadło do gustu, to dość humorystycznie pokazany pan Gaston z irokezem. Kolejny ogromnym plusem, jest podanie wszystkich najważniejszych informacji o ginie na tylnej etykiecie.

Aromat jest bardzo przyjemny, dużo słodyczy i świeżości od jałowca, kolendry, cytryny, który jest dopełniony czarnym bzem i szczyptą miodu i wanilii. Na języku jest dużo słodyczy, na pierwszym tle jest jałowiec, kolendra, cytryna, mandarynka, w drugim tle pojawiają się przyprawy korzenne dający trochę pazura po języku, do tego trochę wanilii i miodu. Finish jest przyjemny słodki, jałowiec, czarny bez, mandarynka, do tego trochę pieprzy i dębiny. Całość jest ciekaw w obiorze, bo mamy przejście od słodyczy w aromacie, po czym na języku słodycz powoli ustępuje słodyczy, aby w finish spotkać się z dużą wytrawnością. Całość powoduje, że gin ten pity na czysto robi się ciekawy.

Mr. Gaston Gin z tonikiem
Mr. Gaston Gin z tonikiem

W połączeniu z tonikiem aromat niknie, zostaje kolendra, cytryna, mandarynka, trochę jałowca. W smaku robi się dużo pełniejszy, pojawia się zdecydowanie więc dużo czarnego buz, kolendry, cytrusów, trochę wanilii. Finish gładki, przyjemny lekko wytrawny. Całość pije się przyjemnie. W usta można wyczuć przyjemne przejście między słodyczą ginu, a tonikiem.

Cena: 149 PLN

Można kupić np. tutaj:

Dziękuję za przeczytanie mojej recenzji i noty smakowej. Jeśli Ci się podobała, proszę zaglądaj tu częściej lub na FB czy Instagramie.

Jeśli ten wpis był dla Ciebie przydatny możesz mi postawić wirtualną kawę. Z góry dziękuję!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Autor: Rafał Stanowski