24 Herbs Cucumber & Mint Botanical Gin to jeden z dwóch smakowych ginów, które pojawiły się na rynku po wprowadzeniu na rynek 24 Herbs Botanical Gin. Jak się sprawdziło połączenie klasycznego ginu z ogórkiem i miętą? Sprawdźmy.

24 Herbs Cucumber & Mint
24 Herbs Cucumber & Mint

24 Herbs Cucumber & Mint Botanical Gin butelkowany jest w charakterystycznej zielonej butelce. Liczba 24 w nazwie nawiązuje do 24 składników botanicznych użytych do produkcji ginu. Producent na etykiecie podaje 8 z nich: Jałowiec, ogórek, miętę, gorzkie pomarańcze, tymianek, kardamon, cytryna i goryczka. Receptura ginu jest wzorowana na recepturze jednej z książek Konrada Niklewicza z 1894, który był inspektorem winnic w okresie monarchii Austro-Węgierskiej. Napisał kilka książek, w których to dzielił się swoją wiedzą o winogronach, o produkcji alkoholi, jak i kiperstwie. Gin jest sprzedawany w 700 ml butelkach o mocy 40%. Na każdej etykiecie również znajduje się indywidualny numer butelki.

24 Herbs Cucumber & Mint
24 Herbs Cucumber & Mint

Nota smakowa:

NOS: Słodki, rześki, ogórek, mięta, jałowiec, cytrusy, tymianek, limonka
SMAK: Słodki, ogórek, mięta, jałowiec, cytryna, pieprz, goryczka, tymianek, koper.
FINISH: Słodki, ogórek, tymianek, jałowiec.
ABV: 40%
Kraj: Polska.

24 Herbs Cucumber & Mint
24 Herbs Cucumber & Mint

Subiektywnie ode mnie:

Zielony kolor butelki przypadł mi do gustu, który idealnie nawiązuje do ogórka i mięty, a do tego czytelna etykieta, na której znajdziemy wszystkie potrzebne informacje o ginie oraz ciekawe nawiązanie do historii receptury. Część składników użytych do produkcji jest ładnie graficznie pokazana. No i jeszcze ta zawieszka z informacją, że gin nie zawiera cukru. Mało kto sobie zdaję sprawę, że producenci alkoholu nie są zobowiązani, do podania informacji o tym, ile cukru jest w ich produkcie. 

24 Herbs Cucumber & Mint
24 Herbs Cucumber & Mint

Aromat jest słodki, przyjemny i bardzo rześki dla nosa. Na pierpwszym planie pojawia się oczywiście ogorek i mięta, który dopełnia jałowiec, tymianke, limonka. W smaku jest podobnie, alkohol na języku jest przyjemny i delkiatny. Dużo sieżości od ogórka i mięty w połaczeniu z jałowcem. W tle pojawia się tymianek, koper, trochę cytrusów. Finish jest róœnie rześki, dużo ogókra, mięty i jałowca. Całość jest przyjemna dla nosa i jezyka. Delikatność, rzekość i wysoka pijalność powoduje, ze ten gin jest łatwy w odbiorze.

24 Herbs Cucumber & Mint
24 Herbs Cucumber & Mint

Aromat jest słodki, przyjemny i bardzo rześki dla nosa. Na pierwszym planie pojawia się oczywiście ogórek i mięta, który dopełnia jałowiec, tymianek, limonka. W smaku jest podobnie, alkohol na języku jest przyjemny i delikatny. Dużo świeżości od ogórka i mięty w połączeniu z jałowcem. W tle pojawia się tymianek, koper, trochę cytrusów. Finish jest równie rześki, dużo ogórka, mięty i jałowca. Całość jest przyjemna dla nosa i języka. Delikatność, rześkość i wysoka pijalność powoduje, że, gin jest łatwy w odbiorze.

Cena: 75-90 PLN

Można kupić np. tutaj:

Dziękuję za przeczytanie mojej recenzji i noty smakowej. Jeśli Ci się podobała, proszę zaglądaj tu częściej lub na FB czy Instagramie.

Jeśli ten wpis był dla Ciebie przydatny możesz mi postawić wirtualną kawę. Z góry dziękuję!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Autor: Rafał Stanowski