24 Herbs Cucumber & Mint Botanical Gin to jeden z dwóch smakowych ginów, które pojawiły się na rynku po wprowadzeniu na rynek 24 Herbs Botanical Gin. Jak się sprawdziło połączenie klasycznego ginu z ogórkiem i miętą? Sprawdźmy.

24 Herbs Cucumber & Mint
24 Herbs Cucumber & Mint

24 Herbs Cucumber & Mint Botanical Gin butelkowany jest w charakterystycznej zielonej butelce. Liczba 24 w nazwie nawiązuje do 24 składników botanicznych użytych do produkcji ginu. Producent na etykiecie podaje 8 z nich: Jałowiec, ogórek, miętę, gorzkie pomarańcze, tymianek, kardamon, cytryna i goryczka. Receptura ginu jest wzorowana na recepturze jednej z książek Konrada Niklewicza z 1894, który był inspektorem winnic w okresie monarchii Austro-Węgierskiej. Napisał kilka książek, w których to dzielił się swoją wiedzą o winogronach, o produkcji alkoholi, jak i kiperstwie. Gin jest sprzedawany w 700 ml butelkach o mocy 40%. Na każdej etykiecie również znajduje się indywidualny numer butelki.

24 Herbs Cucumber & Mint
24 Herbs Cucumber & Mint

Nota smakowa:

NOS: Słodki, rześki, ogórek, mięta, jałowiec, cytrusy, tymianek, limonka
SMAK: Słodki, ogórek, mięta, jałowiec, cytryna, pieprz, goryczka, tymianek, koper.
FINISH: Słodki, ogórek, tymianek, jałowiec.
ABV: 40%
Kraj: Polska.

24 Herbs Cucumber & Mint
24 Herbs Cucumber & Mint

Subiektywnie ode mnie:

Zielony kolor butelki przypadł mi do gustu, który idealnie nawiązuje do ogórka i mięty, a do tego czytelna etykieta, na której znajdziemy wszystkie potrzebne informacje o ginie oraz ciekawe nawiązanie do historii receptury. Część składników użytych do produkcji jest ładnie graficznie pokazana. No i jeszcze ta zawieszka z informacją, że gin nie zawiera cukru. Mało kto sobie zdaję sprawę, że producenci alkoholu nie są zobowiązani, do podania informacji o tym, ile cukru jest w ich produkcie. 

24 Herbs Cucumber & Mint
24 Herbs Cucumber & Mint

Aromat jest słodki, przyjemny i bardzo rześki dla nosa. Na pierpwszym planie pojawia się oczywiście ogorek i mięta, który dopełnia jałowiec, tymianke, limonka. W smaku jest podobnie, alkohol na języku jest przyjemny i delkiatny. Dużo sieżości od ogórka i mięty w połaczeniu z jałowcem. W tle pojawia się tymianek, koper, trochę cytrusów. Finish jest róœnie rześki, dużo ogókra, mięty i jałowca. Całość jest przyjemna dla nosa i jezyka. Delikatność, rzekość i wysoka pijalność powoduje, ze ten gin jest łatwy w odbiorze.

24 Herbs Cucumber & Mint
24 Herbs Cucumber & Mint

W połączeniu z tonikiem nadal pozostaje sporo rześkości. Na pierwszym planie jest ogórek, który dopełnia mięta i jałowiec. W smaku jest przyjemny, ogórek i mięta jest nadal dominującym smakiem, ale pojawia się jaszcze jałowiec, cytrusy, szczypta tymianku. Finisz jest przyjemny ogórek, jałowiec, mięta. Całość pije się przyjemnie, kompozycja jest odświeżająca. Ten gin to dobry pomysł jako dodatek do rozmowy w ciepły dzień!

Cena: 75-90 PLN

Można kupić np. tutaj:

Dziękuję za przeczytanie mojej recenzji i noty smakowej. Jeśli Ci się podobała, proszę zaglądaj tu częściej lub na FB czy Instagramie.

Jeśli ten wpis był dla Ciebie przydatny możesz mi postawić wirtualną kawę. Z góry dziękuję!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Autor: Rafał Stanowski