135 East Hyogo Dry Gin jak znakomitą część poprzednich ginów, oczywiście maiłem okazję spróbować podczas Whisky Live Warsow: Whisky & Gin Festival. Byłem na stanowisku, gdzie było praktycznie sam whisky z Japonii, a mój wzrok przyciągnęła czerwona etykietka. I jak się okazało, to był japoński gin.

135 East Hyogo Dry Gin
135 East Hyogo Dry Gin

135 East Hyogo Dry Gin, to niby niepozorna nazwa, jednak sporo za nią się kryje. Destylarnia Kaikyo, z której pochodzi opisywany gin, znajduje się na wyspie Hyogo. Na 135 równoleżniku długości geograficznej wschodniej leży most Akashi Kaikyō, który łączy wspomnianą wyspę z główną wyspą. Do właśnie do niego nawiązuje w nazwie „135 East Hyogo”. Drugie znaczenie tej nazwy to swoisty „most” między zachodnim stylem ginu typu London Dry, a japońskimi botanikaliami. Do produkcji ginu użyto: jałowca, kolendry, korzeń arcydzięgla, drzewo cedrowe, owoce Yuzu, liście Shiso, chryzantemy i pieprz Sansho. Butelkowany z mocą 42%. Butelki mają pojemność 700 ml.

135 East Hyogo Dry Gin
135 East Hyogo Dry Gin
135 East Hyogo Dry Gin
135 East Hyogo Dry Gin

Nota smakowa:

NOS: Słodki, jałowiec, cytrusy, kolendra, pieprz.
SMAK: Słodki, cytrusy, jałowiec, słodki owoce, zioła, kolendra, pieprz.
FINISH: Słodki, jałowiec, cytrusy, pieprz, kolendra.
ABV: 42%.
Kraj: Japonia.

135 East Hyogo Dry Gin
135 East Hyogo Dry Gin

Subiektywnie ode mnie:

Przyjemny, ale bardzo ciężki gin. Ciężki w rozgryzieniu, niby znam skądś zapach, ten smak mi coś przypomina, jednak nie wiem co. Gdy spojrzałem na etykietę, na które są opisane wszystkie botanikale użyte, to zrozumiałem. O większości nie mam pojęcia, jak pachną lub smakują. Z tego powodu zapach wydawał mi się trochę dziwny, jednak przyjemny. Piło się go bardzo dobrze. Chętnie bym do niego kiedyś wrócił, aby spokojnie go się napić z delikatnym tonikiem. Warto sprawdzić, gdyż cena do jakości ma się w dobrym stosunku. Kolejną aspektem, który mi się podoba w tym ginie to jego etykieta. Bardzo dobrze zaprojektowana. Dużo mówi o samym ginie i jest w typowo japońskim stylu.

135 East Hyogo Dry Gin
135 East Hyogo Dry Gin

Cena: 107-150 zł
Można kupić np tutaj:

Autor: Rafał Stanowski