Sakurao Gin Limited to gin pochodzący z dalekiej Japonii. Produkowany jest w przez Sakurao Distillery. Destylarnia ta położona jest mieście Sakurao, które znajduje się w prefekturze Hiroszima i to od nazwy miasta została zaczerpnięta nazwa destylarni. Sama nazwa miasta nawiązuje do słowa „Sakura”, co oznacza kwiat wiśni, który to też jest symbolem destylarni. To już drugi gin po Gin #136 – Sakurao Classic Gin, Gin #142 – Sakurao Gin Original i Gin #143 – Sakurao Gin Hamagou 2021 który gości na blogu.

Sakurao Gin Limited
Sakurao Gin Limited

Sakurao Gin Limited to dość wyjątkową edycja. Składa się z 17 składników, które wszystkie pochodzą z Hiroszimy, a są to: jałowiec, igły jałowca, 3 rodzaje pomarańczy, yuzu, kory cyprysu, zielonej herbaty, imbiru, pachnotka czerwona i zielona, imbir, kwiat wiśni, Lindera trójklapowa, liście pieprzu japońskiego, ostrygi, wasabi. Podczas produkcji część składników jest macerowana, a część dodawana do koszyczka umieszczonego w alembiku podczas destylacji. Gin sprzedawany jest w 700 ml butelkach o mocy 47%.

Nota smakowa:

NOS: Jałowiec, cytrusy, wiśnia, yuzu, herbata, pieprz.
SMAK: Słodki, jałowiec, cytrusy, wiśnia, herbata, imbir, wasabi, pieprz.
FINISH: Słodki, jałowiec, wiśnia, cytrusy, yuzu, cynamon, pieprz.
ABV: 47%.
Kraj: Japonia.

Sakurao Gin Limited
Sakurao Gin Limited

Subiektywnie ode mnie:

Butelka ma ciekawy kolor, który przyciąga wzrok w kwadratowym kształcie. U podstawy ma małe załamania à la kryształ. Zakrętka, która wygląda ciekawie, a nawet można sądzić, że imituje korek. Prosta etykieta. A do tego białe pudełko.

Gin ma mocno intensywny i przyjemny zapach dla nosa. W zapachu dużo jałowca, wiśni i herbaty, całość dopełnia yuzu i cytrusy z nutką pieprzu. W smaku jest dużo jałowca w asyście cytrusów, imbiru, wiśni i pieprzu. W tle jest dużo cytrusów, cynamonu herbaty. Finish jest lekko goryczkowy, dużo jałowca, wiśni i cynamonu. Bardzo ciekawa polecenie. Gin ten bardzo przyjemnie odkrywa się na czysto. Bardzo dobra pozycja.

Sakurao Gin Limited
Sakurao Gin Limited

W połączeniu z tonikiem w aromacie uwalnia się dużo jałowca i wiśni w tle cytrusami i cynamonem. Całość jest bardzo przyjemna w odbiorze i lekko odwiedzająca. W smaku na pierwszym miejscu jest jałowiec, który dopełnia kolendra, yuzu i wiśnia. Finisz jest przyjemny, lecz lekko kwaskowaty. Jałowiec, yuzu, cytrusy przyjemnie się łączą. Całość jest dobrze stonowana. Za każdym łykiem coś innego się pojawia.

Cena: 500 PLN

Można kupić np. tutaj:

Dziękuję za przeczytanie mojej recenzji i noty smakowej. Jeśli Ci się podobała, proszę zaglądaj tu częściej lub na FB czy Instagramie.

Jeśli ten wpis był dla Ciebie przydatny możesz mi postawić wirtualną kawę. Z góry dziękuję!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Autor: Rafał Stanowski