Duch Sadu Gin to jedne z produktów Ducha Sadu, producent rzemieślniczych alkoholi. Co ciekawe bazą do produkcji alkoholi jest jabłko, których jako kraj jesteśmy jednym z największych producentów i eksporterów na świecie. Podczas jednego z wydarzeń związanych z alkoholem spotkałem Ducha Sadu, od którego dostałem 50 ml sampla. Sprawdźmy zawartość.

Duch Sadu Gin
Duch Sadu Gin

Bazą Duch Sadu Gin jest spirytus zbożowy. Do maceracji użyto m.in.: jałowiec, jabłko, czereśnia, czarna porzeczka, miód lipowy, trawę żubrową, cynamon, goździki. Destylacja maceratu odbywa się w alembiku. Gin jest sprzedawany w butelkach o pojemności 700 ml i mocy 42%.

Duch Sadu Gin
Duch Sadu Gin

Nota smakowa:

NOS: Słodki, dojrzałe jabłko, gruszka, cynamon, goździki, czarna porzeczka, jałowiec, trochę cytrusów.
SMAK: Słodki, jałowiec, jabłko, gruszka, cynamon, porzeczka, wiśnia, trawa żubrowa, cytrusy, pomarańcza.
FINISH: Słodki, jabłko, gruszka, jałowiec, cynamon.
ABV: 42%
Kraj: Polska.

Duch Sadu Gin
Duch Sadu Gin

Subiektywnie ode mnie:

Zacznijmy od butelki i etykiety. Etykieta jest prost, a na niej znajdują się nawiązania do składników użytych podczas produkcji. Na tylnej etykiecie znajdują się wszystkie informacje o ginie. Wszystko, co trzeba w prostej formie. To, co jeszcze warte jest zauważenia z mojej strony to na pewno cena, bo ciężką kupić butelkę 700 ml kraftowego ginu w cenie nie wiele ponad 100 zł.

Tylna etykieta na butelce ginu
Tlna etykieta na butelce Duch Sadu Gin

Zapach jest bardzo ciekawy, bo na starcie mamy gruszkę, jabłko, cynamon, trochę goździków i na koniec pojawia się dopiero jałowiec i cytrusy. Po chwili gin pachnie jak jabłecznik z dodatkiem gruszek. Można się poczuć jak w szadzie z jabłkami i gruszkami. Na języku gin jest delikatny, słodki, tu już pojawia się jałowiec, potem jabłko, gruszka, cynamon, goździki, w tle jest czarna porzeczka, wiśnia i trochę cytrusów. Całość jest łatwo pijalna i przyjemna w odbiorze. Finish jest równie dobry, głównie pojawia się jabłko, gruszka, trochę jałowca i cynamonu. Jabłka, gruszki i cynamon robią świetną robotę w tym ginie i pity na czysto jest bardzo lekki i dobry w odbiorze. Od razu przypomina ciepłe lato.

Duch Sadu Gin
Duch Sadu Gin

W połączeniu z tonikiem pozostaje dalej na pierwszym planie jabłko, gruszka, cynamon, goździki i trochę wiśni. Na języki dalej znajdziemy dużo jabłka, gruszki, cynamonu i gorzkość od toniku. Całość jest przyjemna, dobra w odbiorze, powiedziałbym typowa pozycja na lato. Albo na zimę, aby sobie przypomnieć, jak smakuje sad jabłkowy w lecie.

Cena: 105-122 PLN

Można kupić np. tutaj:

Dziękuję za przeczytanie mojej recenzji i noty smakowej. Jeśli Ci się podobała, proszę zaglądaj tu częściej lub na FB czy Instagramie.

Jeśli ten wpis był dla Ciebie przydatny możesz mi postawić wirtualną kawę. Z góry dziękuję!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Autor: Rafał Stanowski