Herno Juniper Cask Gin to kojeny gin ze Szwedzkiej destylarni, który gości na blogu po Herno Gin i Herno Old Tom. W roku 2020 giny z destylarni Herno są jednymi z najbardziej pożądanymi na rynku.
Herno Juniper Cask Gin to dość wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju gin. Dlaczego? Herno jako pierwsza firma stworzyła gin, który leżakuje w beczkach wykonanych z jałowca. Takie beczki są wykonane na specjalne zamówienie destylarni.
Do produkcji ginu jest używany Jałowiec z Macedonii, Wiązówka z naszego kraju, Kolendra z Włoch, Cynamon z Indonezji, Czarny Pieprz ze Sri Lanki, Wanilia z Madagaskaru, Czerwona borówka ze Szwecji i skórki z cytryny z Hiszpanii. Wszystkie produkty są organiczne i posiadają certyfikaty. Gin też ma na etykiecie informację, że jest ginem organicznym. Dodatkowo gin dojrzewa przez 30 dni w wyżej wymienionych beczkach. Na butelce znajduje się informacja o numerze partii i butelki. Gin jest butelkowany z mocą 47%. Butelki mają pojemność 500 ml.
Nota smakowa:
NOS: Słodki, jałowiec, cynamon, wanilia, wiązówka, róża, kolendra, czarny pieprz, jałowiec.
SMAK: Słodki, wanilia, jałowiec, cytryna, róża, czarny pieprz, cynamon.
FINISH: Jałowiec, cynamon, róża, kolendra.
ABV: 47%.
Kraj: Szwecja.
Subiektywnie ode mnie:
Herno robi dobrej jakości giny i tak samo jest w tym przypadku. W aromacie ginu bardzo dużo się dzieje, a do tego większość zapachów, składników użytych do produkcji da się wyczuć. W smaku jest tak samo. To gin, który pije się bardzo dobrze samemu, na kostce lodu lub z nie wielką ilością wody gazowanej. Jeśli chodzi o użycie ginu jako „dodatku”, to tu bym wybrał dużo bardziej Negroni niż połączenie gin tonik. W Negorni idealnie odnajdzie się, bo jest bardzo aromatyczny. W połączeniu z tonikiem może ujawnić się beczka, co może popsuć smak. Podsumowują, warto mimo ceny zaopatrzyć się w butelkę tego gin, albo chociaż wypić na nim Negorni.
Cena: 349-430 PLN
Można kupić np tutaj:
Autor: Rafał Stanowski
Dodaj komentarz